1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır DSİ Spor U-19'da 2. kademeye yükseldi
Diyarbakır DSİ Spor U-19'da 2. kademeye yükseldi

Diyarbakır DSİ Spor U-19'da 2. kademeye yükseldi

DİYARBAKIR- Şanlıurfa’da yapılan U19 Gençler Futbol Ligi 1. Kademe müsabakalarını Diyarbakır DSİ Spor şampiyon olarak tamamladı.

A+A-

Toplam 4 takımın yer aldığı 1. kademe müsabakalarını şampiyon olarak tamamlayan Diyarbakır DSİ Spor, 2. kademe müsabakalarına katılma hakkını elde etti.

Diyarbakır DSİ Spor teknik sorumlusu Ahmet Tanış, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’da önemli rakiplerle karşılaştıklarını söyledi. Tanış, büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmaları bol gollü sonuçlarla kazandıklarını belirterek, Şanlıurfa’da birinci oldukları için Diyarbakır’ı 2. kademe müsabakalarında temsil edeceklerini kaydetti.

Tanış, “Şanlıurfa’da dün sona eren müsabakalarda tüm rakiplerimizi yendik. İlk maçta Malatya Sanayispor’u 6-1 yendik İkinci maçta Gaziantep Bozkurtspor’u 4-0 yenerek finalle yükseldik. Final maçında Adıyaman Çınarspor’u 2-0 mağlup olarak 1. kademe müsabakalarını şampiyon olarak tamamladık. Bu dereceyle Türkiye’nin en iyi 24 takımı arasına girdik. Artık Diyarbakır’ı 2. kademe müsabakalarında temsil edeceğiz. Hedefimiz 2. kademe maçlarını başarılı bir şekilde tamamlayıp Türkiye finallerine katılmaktır” dedi.


(İHA-MP-Y)

 

HABERE YORUM KAT