1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Doğalgaz'ına darbe
Diyarbakır Doğalgaz'ına darbe

Diyarbakır Doğalgaz'ına darbe

Diyarbakır'da, kimliği belirsiz kişi ve kişiler, Diyargaz tarafından 12 Eylül tarihinden itibaren Diyarbakır'a verilen Doğalgaz'a darbe vurdu.

A+A-

Uzun süreden bu yana doğalgaz hayalleriyle yaşayan Diyarbakır, 12 Eylül tarihinde doğalgaza kavuşurken, doğalgaz ana tesisine dadanan kimliği belirsiz kişi ve kişiler, elektrik tesisatının kabloları keserek, doğalgaza darbe vurdu. Doğalgaz tesisinin devre dışı kalması nedeniyle kentte doğalgaz verilmezken, jandarma hırsızları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

TESİSTE HIRSIZLIK

 

Diyarbakır'ın doğalgaz ihtiyacını karşılayan Botaş'a ait tesiste hırsızlık olayı meydana geldi. Tesise dadanan kimliği belirsiz kişiler, tesise ait elektrik trafosunu kırarak, içerdeki kabloları çıkardı. Daha sonra trafodan, tesise çekilen bağlantı kablolarını da kesen şahıslar, meydana gelebilecek yangın ihtimaline karşılık olarak da tesisteki yangın tüpünü dışarıya çıkardıkları gözlendi.

 

İLGİLENEN KİMSE YOK

 

Tesisin tüm elektrik tesisatını etkisiz hale getirerek, tesisi işlevsiz hale getiren şahıslar, binlerce ytl'lik maddi hasara da yol açtı. Olay üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri, hırsızları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.