1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır DES yönetimini yeniledi
Diyarbakır DES yönetimini yeniledi

Diyarbakır DES yönetimini yeniledi

Yedi Tepe restaurant salonunda 24 Ocak Cuma günü saat 16:00-18:00 saatleri arasında yapılan toplantıda yönetime yeni üyeler alınarak Eyüphan Kaya'nın Başkanlığında yine yola devam kararı alındı.

A+A-
Diyarbakır DES İl Başkanı Eyüphan Kaya, yaptığı teşekür konuşmasında şöyle konuştu: Sevgili dostlar, değerli arkadaşlar, DES'e gönül vermiş muhterem üyelerimiz, Bu anlamlı günde toplantımıza teşrif ettiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum.
 
Sevgili dostlar bu geçirdiğimiz 6 aylık süreçte 15 defa  basın açıklaması yaptık,  açıklama metnimizin değil bir cümlesi, bir kelimesi  bile Genel  Merkezimiz tarafından sansürlanmadı, bu da Genel Merkezimizin adına yakışır bir tarzda demokrat olduğuna yeterli bir kanıttır bence, Ayrıca sendikamız adına bazı ziyaretlerde bulunduk, bazı davetlere icabet ettik ,bundan bazı arkadaşlarımız da haberdardır. Ancak bulunduğumuz her ortamda söz ve davranışlarımızla bir fark ortaya koyduk, üyelerimizden aldığımız yönetim erkimizi  hiç su-i istimal etmedik, 
 
Olağan genel kurulda, GMYK'a yedek üyeliğine seçilmeme rağmen İl başkanlığından ayrılamadım umarım hep beraber sendikamızı daha iyi düzeye getirir  sahip olduğu önemini Diyarbakır'a daha iyi anlatma fırsatını bulacağız.Sendikamız biri Obizite sorunu temalı , diğeri Ulusal Afet ve Afet Eğitimi konulu iki ulusal kongre yaptı , AB projelerinden yararlanarak bu tür çalışmalarını yapmaya devam edecektir. Diyarbakır'da gerçekleştirmek üzere “Sosyal Diyalog ve Dayanışma” temalı bir proje daha hazırladık, Diyarbakır'dan da Şarkiyat Der ve SOHRAM-Der proje ortaklarımızdır.
 
Doğrusu DES'in niteliğine uygun üye bulmak için de zaman lazım, çünkü demokrasi diyerek hayata sıkıntı veren o kadar kimseler oluş ki, demokrasi kavramı insanlara artık itici geliyor. Ancak biz doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz.Bu  günden tez yok artık okul ve kurumlara giderek kendimizi tanıtmaya çalışacağız.
 
Eğitim öğretimle ilgili basın açıklamamızı  yeni yönetimin ilk toplantısında  yapacağız, tekrar ilginize teşekkür eder saygılarımı sunarım, dedi.
 
Daha sonra Diyarbakır DES il Başkanlığı Yönetim kuruluna,
 
Başkan: Eyüphan Kaya,                                                                                                                                  
 
Başkan yrd. Yrd.:Doç.Dr. Ömer Ergün,                                                                                                        
 
Başkan yrd. :Basri Şeker,                                                                                                                                  
 
Başkan yrd. :Abdurrahim elik,                                                                                                                                    
Başkan yrd. :Yusuf Ergün,                                                                                                                              
 
Başkan yrd.:İsmail  Fidan,                                                                                                                                            
Başkan Yrd. Güldeniz Arbaş,  seçildikleri ibraz edildi
 
 

HABERE YORUM KAT