1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır davasının üçüncü duruşması yapıldı
Diyarbakır davasının üçüncü duruşması yapıldı

Diyarbakır davasının üçüncü duruşması yapıldı

Diyarbakır’ın Hazro ilçesine bağlı Çiftlibahçe köyünde 8 kişinin ölümü, 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin davanın üçüncü duruşmasında iki sanığın tutukluluklarının devamına karar verildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Hazro ilçesine bağlı Çiftlibahçe köyünde 8 kişinin ölümü, 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin davanın üçüncü duruşmasında iki sanığın tutukluluklarının devamına karar verildi.


Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinin talebi üzerine "güvenlik" gerekçesiyle Sivas'ta görülmesi kararlaştırılan davanın üçüncü duruşması, Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı.

Duruşma öncesi polis, adliye ve duruşma salonunun bulunduğu katta güvenlik önlemi aldı. Duruşmaya katılmak isteyen sıkı aramalardan geçirildi.


Duruşmada, tutuklu sanıklar Heybet ve Fesih Uğurlayan ile tutuksuz yargılanan Gani Uğurlayan hazır bulundu. Başka bir suçtan Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nde bulunan ve bu davada tutuksuz yargılanan İzzet Tekin de Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.


İddianamenin okunmasının ardından tutuklu sanıklardan Fesih Uğurlayan, savunmasını mahkemeye yazılı olarak sundu. Uğurlayan savunmasında, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Suçsuz yere yatıyorum, mağdurum, tahliyemi talep ediyorum. Takdir mahkeme heyetinin" dedi.


Heybet Uğurlayan da tahliyesini isteyerek, "Mahkemenin verdiği karara saygı duyuyorum ama suçsuzum. Bu olayın asıl mağduru benim. 2 yıldır boşuna cezaevinde yatıyorum. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.


Savunmaların ardından mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 30 Eylül 2015'e erteledi. Diyarbakır'ın Hazro ilçesine bağlı Çiftlibahçe köyünde, Tekin ve Uğurlayan aileleri arasında 17 Ağustos 2013'te çıkan silahlı kavgada 8 kişi hayatını kaybetmiş, 5 kişi yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler