1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır Çüngüş Belediyesi artık BDP'li
Diyarbakır Çüngüş Belediyesi artık BDP'li

Diyarbakır Çüngüş Belediyesi artık BDP'li

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinin AK Partili belediye başkanı Mehmet Geçitli, partisinden istifa ettikten sonra BDP'ye geçti.

A+A-

Diyarbakır BDP Milletvekili Nursel Aydoğan, BDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Mehmet Emin Yılmaz, BDP PM Üyesi Abdullah Kaya, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı Çüngüş'e geldi.

Çüngüş girişinde konvoy ve davul zurna eşliğinde karşılanan başkanlar ilçe halkıyla birlikte halay çekti. Daha sonra Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçimli, BDP İlçe Başkanı Mustafa Genç, Çüngüş Belediyesi Eşbaşkan Adayları Hayriye Geçitli ve Niyazi Yiğit'in de katıldığı BDP İlçe Binasında rozet takma töreni düzenlendi.

Törende konuşan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan BDP'ye geçen Geçitli'yi kutlayarak, son derece değerli bir davranış sergilediğini belirtti. BDP'nin tüm halklara kucak açan özgürlük, barış, kardeşlik, insan hak ve özgürlükleri için mücadele eden bir parti olduğunu söyleyen Aydoğan Geçitli'ye "Bu büyük aileye hoşgeldiniz" dedi. Diyarbakır'ın 16 ilçesinden Çüngüş'ü de aldıklarını söyleyen Aydoğan, "Bu geçiş bizi zafere götürecektir. 30 Mart'ta Çüngüş halkı bize katılacağını göstermiş oldu" dedi. Amaçlarının sadece belediyeleri almak olmadığını söyleyen Aydoğan, "Önemli olan demokrasi ve barışa sunulan katkıdır. Çözüm ve barış her şeyden önemlidir. Bu ülkede barış olmadan hiçbir şeyin anlamı yoktur" dedi.

Mehmet Geçiti ise 20 yıldır bozuk düzen partilerinde siyaset yaptığını anımsatarak, "Artık ağaların şeyhlerin partisinden usandık. Kendimizi yuvamıza attık. Bundan sonra BDP için var gücümle çalışacağım" dedi. Geçitli'ye parti rozetini BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan taktı. Geçitli ile beraber Yukarı Şeyhler beldesinde encümen olan iki kişi daha BDP'ye geçti. BDP Çüngüş Belediye Başkan adayı Niyazi Yiğit, daha güçlü bir şekilde ilçede belediyeyi kazanmak için çalışacaklarını dile getirdi.

Diyarbakır'ın 16 ilçesinden AKP'li Çermik Belediyesi dışında 15 ilçe BDP'li olmuş oldu.

HABERE YORUM KAT