1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır çocuklar kağıt katlama sanatıyla tanıştı
Diyarbakır çocuklar kağıt katlama sanatıyla tanıştı

Diyarbakır çocuklar kağıt katlama sanatıyla tanıştı

DİYARBAKIR- Diyarbakırlı çocuklar kağıt katlama sanatı (origami) ile tanıştı.

A+A-

Genta Kitap Dağıtım Diyarbakır Tudem Bayisi kağıt katlama ustası Nazan Tacer'i Diyarbakırlı öğrencilerle buluşturarak atölye çalışmasına olanak sağladı.

Tudem Bayisi yöneticisi Ersin Sütçü, yaptığı açıklamada, daha önce Tudem yazarlarından Miyase Sertbarut, Ferda İzbudak Akıncı, Aytül Akal'ı Diyarbakırlı öğrencilerle bir araya getirdiklerini belirterek, düzenledikleri bu etkinlikte de kağıt katlama ustası Tacer ile öğrencilerin Diyarbakır'da bir atölye çalışmasında buluştuğunu söyledi.

Sütçü, 13- Mayıs'ta çocuk edebiyatı yazarlarından Toprak Işık'ı, 20-25 Mayıs'ta TÜYAP kitap fuarında da Miyase Sertbarut'u Diyarbakırlı öğrencilerle buluşturmayı planladıklarını dile getirerek, bu tür etkinlikler düzenleyerek öğrencilere katkı sunmayı hedeflediklerini kaydetti.

Tacer de atölye çalışmasında öğrencilerin aldıkları teorik ve pratik bilgilerle keyifli dakikalar geçirdiğini anlatarak, "2 gün boyunca çocuklarla kağıttan düşler yaratmaya çalıştık. Kuş, balık, kurbağa gibi hayvan figürleriyle çocukların yaratıcılık ve el becerilerinin sınırlarını zorlamaya çalıştık" dedi.


Muhabir: Sema Kaplan
Yayınlayan: Nurten Aslan 

HABERE YORUM KAT