1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Cizre için oturdu ve ses çıkarttı
Diyarbakır Cizre için oturdu ve ses çıkarttı

Diyarbakır Cizre için oturdu ve ses çıkarttı

Cizre halkı ile dayanışmak için gürültü eylemleri yapan Diyarbakırlı yurttaşlar, “Cizre halkı yalnız değildir” sloganı atarken, birçok noktada da oturma eylemleri başlatıldı.

A+A-

Cizre halkı ile dayanışmak ve ablukanın son bulması için Diyarbakır halkı, gürültü eylemi yaptı.

 

Diyarbakır'ın dört bir yanında halk evlerinin balkonlarına çıkarak tencere-tava çalarken, araç sahipleri de kornalarını çaldı.
 
Oturma eylemleri başlatıldı


Diyarbakır'ın birçok noktasında zılgıt, alkış ve sloganlar yükselirken, "Cizre halkı yalnız değildir" sloganları atılıyor.

Yurttaşlar, Koşuyolu Parkı'nın ardından Anzela ve Roboski parklarında da oturma eylemleri başlattı. Oturma eylemlerinde yurttaşlar ‘Cizre halkı yalnız değildir” şeklinde sloganlar attı.

 

Anzela Parkı'ndaki eylemde konuşan Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, barış sloganları ile birlikte oturma eylemine başladıklarına belirterek, “Madem Cizre'ye girmemize izin vermiyorlar. Herkes olduğu yerde Cizre halkına sahip çıksın. Biz valiliğin Cizre'deki sokağa çıkma yasağı kaldırılana kadar burada oturma eylemine devam edeceğiz” dedi.

 

Şırnak Valisi'nin “Roboski'de katırlar intihar ediyor” söylemini hatırlatan Pir, “Cizre'de halkın can güvenliği için ara sıra sokağa çıkma yasağı ilan etmesi normaldir” diye konuştu.
Kentteki oturma eylemleri devam ediyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler