1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır çizgi filmle tanıtılacak
Diyarbakır çizgi filmle tanıtılacak

Diyarbakır çizgi filmle tanıtılacak

TRT Çocuk kanalının çizgi filmi Nane ile Limon'un Diyarbakır versiyonu çekildi. Çizgi filmin farklı dillerde dünya çocuklarına izletilmesi hedefleniyor.

A+A-
Kalkınma Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği desteğiyle hazırlanan, TRT Çocuk kanalının çizgi filmi Nane ile Limon'un Diyarbakır versiyonu çekildi.
 
Kentin tarihi ve kültürel değerlerinin yansıtıldığı tek bölümlük çizgi filmin farklı dillere çevrilerek dünya çocuklarına izletilmesi hedefleniyor.
 
Kalkınma Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği'nin desteğiyle, TRT Çocuk kanalının çizgi filmi Nane ile Limon'un Diyarbakır versiyonu çekildi. Diyarbakır'ın kültürel mirasının tanıtılması amacıyla hazırlanan çizgi filmde adını tarihi Hevsel Bahçeleri'nde alan kız çocuğu Hevsel karakterine yer verildi.
 
 
İngilizce alt yazılı yayınlanacak çizgi filmde, arkadaşlarıyla birlikte Diyarbakır'a gelen Nane ile Limon, Hevsel adlı kız çocuğuyla birlikte kentte tarihi bir yolculuğa çıkıyor. Yaklaşık 18 dakika süren çizgi film 6- 12 yaş grubundaki çocuklara hitap ederken, filmle kentin tarihi ve turistik merkezleri tanıtılarak yerli ve yabancı çocukların kente misafir edilmesi amaçlandı. 

HABERE YORUM KAT