1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Çınar ilçesinde toplantı
Diyarbakır Çınar ilçesinde toplantı

Diyarbakır Çınar ilçesinde toplantı

Diyarbakır- Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu tarafından kurulan Çınar’ı Kalkındırma Komisyonu ikinci geniş katılımlı toplantısını yaptı. Toplantıda Çınar’a yeni bir devlet hastanesi ve ikinci lise

A+A-

ÇINAR’A İKİNCİ LİSE VE DEVLET HASTANESİ YAPILIYOR.

Diyarbakır- Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ve Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu tarafından kurulan Çınar’ı Kalkındırma Komisyonu ikinci geniş katılımlı toplantısını yaptı. Toplantıda Çınar’a yeni bir devlet hastanesi ve ikinci lise yapımı müjdesi verildi.

Atanmış bürokrat ve seçilmişleri bir araya getiren örnek yönetim modeli olarak Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu ve Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven tarafından kurulan Çınar’ı Kalkındırma Komisyonu geniş katılımlı olarak toplandı. İlçe Jandarma Komutanı Şahin Bodur, İl Genel Meclisi Üyeleri Mürşit Ekinci, Abdülcelil Yetiştiren, Hadi Gülçer, daire amirleri ve muhtarların katılımıyla Çınar Gençlik Merkezinde yapılan toplantıda konuşan Çınar Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Komisyonun amacının Çınar’a hizmet etmek olduğunu söyledi. Tanrıseven şunları kaydetti:“Burada geniş kesimleri bir araya getirerek yapılan ve yapılabilecek hizmetleri özgür bir platformda tartışıyoruz. Bütün kamu görevlilerinin ve seçilmişlerin amacı vatandaşlarımıza hizmet etmek, insanımıza daha iyi koşullarda yaşam imkânı vermektir.” İlçede yapılan eğitim, yol ve içme suyu hizmetleri anlatan Kaymakam Tanrıseven, Çınar ilçe merkezine 50 yataklı bir devlet hastanesi yapılacağı müjdesini verdi.Diyarbakır Milletvekili Kutbettin Arzu, bu yıl yerel sorunlara daha fazla eğileceğini belirterek, “Çınar’a özel bir vakıf tarafından ikinci bir lise yapılacak. Eğitimde standartları yükselteceğiz” dedi. Farklı kesimleri bir araya getirdiği için Kaymakam Tanrıseven’e teşekkür eden Milletvekili Arzu, katılımcıları tek tek dinleyerek istekleri not aldı.İlçe yöneticilerine sorunlarını aktaran muhtarlar da toplantının düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.