1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır Çim Hokeyi sporcuları Hendek'te
Diyarbakır Çim Hokeyi sporcuları Hendek'te

Diyarbakır Çim Hokeyi sporcuları Hendek'te

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Diyarbakır Çim Hokeyi sporcularını ağırladı. Sporcular Hendek'e gelir gelmez, Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret edip dua ettiler.

A+A-

Diyarbakır Çim Hokeyi sporcuları, Beden Eğitimi öğretmenleri ile birlikte Hendek'e geldi.

Sakarya'da yapılan Okullar arası Hokey Gençler Türkiye Şampiyonası'na katılmak üzere Sakarya'ya gelen, sporcular Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'nin misafiri oldu. Diyarbakırlı sporcular, Diyarbakır'da uğradığı hain saldırı sonucu şehit edilen, Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan'ın mezarını ziyaret ederek, dua edip karanfil bıraktılar.

Ziyaret sonrası Diyarbakırlı sporcular Bayraktepe'ye çıkarak, rölyefleri, Osman Bey Anıtı'nı, Hendek Kültürevi'ni gezdi. Sporcular ile İlçe Spor Müdürü Feyzullah Köstereli ve Hendek Belediyesi İhtisas Kulübü Antrenörü Nurkan Kayacık ilgilendi. 

Misafirler daha sonra Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'yi makamında ziyaret etti. Başkan İnci, Diyarbakırlıları Hendek'te görmekten mutlu olduğunu belirterek, "Diyarbakır ve Hendek kardeş şehirler. Her yıl Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ı anma yıldönümünde Diyarbakır'dan gelen misafirleri ilçemizde ağırlıyoruz.

Diyarbakır'dan 101 Gaffar çocuğu, Diyarbakır Gaffar Okkan Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerini burada ağırladık. Ayrıca Şehit Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan anısına 'Bir Kardeşlik Hikayesi' adı altında sempozyum düzenledik. Diyarbakır Hendek arasında bir kardeşlik köprüsü kurduk. Sizlerle biz kardeş olduk. İnşallah müsabakadan derece ile Diyarbakır'a dönersiniz“ diyerek, başarılar diledi.

Sporcular son olarak Hendek Gençlik Merkezi, bowling salonu, kapalı yüzme havuzu ve 3D sinema Salonu'nu gezdi. Bowling oynayıp, çocuk eğlence dünyasında bol bol eğlendikten sonra Hendek'ten ayrıldılar.

HABERE YORUM KAT