1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Cezaevi Koordinasyonu faaliyet raporunu açıkladı
Diyarbakır Cezaevi Koordinasyonu faaliyet raporunu açıkladı

Diyarbakır Cezaevi Koordinasyonu faaliyet raporunu açıkladı

Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi Koordinasyon Merkezi, cezaevinin müze olması için yıl içerisinde yapılan çalışmaları basın toplantısı ile duyurdu.

A+A-

Diyarbakır Cezaevi Müze Koordinasyon Merkezi, yaptığı faaliyetleri Sümerpark GABB Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.

Toplantıya, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Sibel Yiğitalp ve Nursel Aydoğan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültürel Miras ve Turizm Daire Başkanı Nevin Soyukaya, DTK üyeleri ile çok sayıda sivil toplumu örgütü temsilcisi katıldı.


Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi'nin müzeye dönüştürülmesi için iki yıla yakın zamandır belirli çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Necati Pirinççioğlu, "Ocak ayında 78'liler vakfı tarafından yürütülen ve 10 bine yakın imzanın TBMM'ye teslim edilmesi ile sonuçlanan bir girişim başlatılmıştı. Sonrasında ilgili sivil toplum örgütleri ve yerel yönetimler ile belirli koordinasyonun oluşturulması, kararlaştırıldı ve koordinasyon merkezimiz bazı çalışmalar yürüttü.


Alt komisyonlar oluşturuldu ve o alt komisyonlar bazı çalışmalar üretti. Bazı faaliyetleri koordinasyonun merkezinde ürüne dönüştü. Bu güne kadar koordinasyon merkezimiz ne yaptı bunu sizlerle paylaşıp 2016 yılında önümüze koyduğumuz hedefleri belirleyeceğiz" dedi.


Pirinççioğlu'nun yaptığı kısa açıklamanın ardından koordinasyon merkezi çalışanı Sultan Şafak, katılımcılara koordinasyon merkezinin faaliyetlerinin yer aldığı bir sunum yaptı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler