1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır camileri çocuklarla şenlendi
Diyarbakır camileri çocuklarla şenlendi

Diyarbakır camileri çocuklarla şenlendi

Okulların kapanmasıyla Yaz Kur’an Kurslarına koşan çocuklar, Diyarbakır’daki camileri şenlendirmeye başladı.

A+A-

Diyarbakır’da okulların kapanmasından sonra Yaz Kur’an Kurslarına akın eden çocuklar camileri şenlendirmeye başladı. Camilerde Kur’an-ı Kerim, siyer ve ilmihal konularında ders alan çocuklar, sokakta oynayan bütün arkadaşlarını camilere davet etti.


Her yıl okulların tatile girmesinden sonra Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan Yaz Kur’an Kurslarında yaşanan yoğunluk devam ediyor. Sabah erken saatlerden itibaren camilere akın eden çocuklar ders saatlerini büyük bir heyecanla beklerken, Kur’an öğreticileri de camilerde hazır bulunuyor.


Camilere gelen öğrencilere, Kuran’ı Kerim, tecvit, ezber, akait, temel dini bilgilerden oluşan dersler veriliyor. Çocukların derslerde çok istekli oldukları görülürken arkadaşlarıyla beraber camiye geldiğini belirten Mehmet Nezir, tatilini Kur’an-ı Kerim dersi alarak, teravih namazlarını kılarak geçirdiğinin söyledi.


Camide ders alan çocuklardan Muhammed Türk ise okulların kapanmasından sonra başlayan yaz tatilini, camiye gelip Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenerek geçirdiğini dile getirdi. Yaz Kur’an Kurslarında fıkıh ve siyer dersi aldığını söyleyen Muhammed Serin, sokakta vakit geçirmediğini, camide ders almaktan dolayı mutlu olduğunu ve tüm çocukların camiye gelmesini gerektiğini ifade etti.


Camiye Kuran’ı Kerim öğrenmek için geldiğini ifade den Edanur Dilek ise “Camide arkadaşlarımız ile beraber Kur’an-ı Kerim, namaz ve oruçla ilgili dersler alıyoruz. Bu dersler sayesinde dinimizi öğreniyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler