1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır caddeleri renkleniyor
Diyarbakır caddeleri renkleniyor

Diyarbakır caddeleri renkleniyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, trafik güvenliği açısından caddeleri renklendiriyor.

A+A-
DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, trafik güvenliği açısından caddeleri renklendiriyor.
 
Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, şehrin en işlek caddelerinde trafik güvenliğini sağlamak için belirli caddeleri farklı renklere boyanmaya başladıklarını söyledi.Bu sayede sürücülerin refüje çarpmamaları konusunda bir tedbir alındığını ifade eden Altuğ, şöyle konuştu:
 
"Ofset atlama ise mavi zemin üzerine beyaz boya kullanılarak yapılıyor. Bu çalışmayla yağışlı, sisli ve gece karanlığında trafik güvenliğini ile şerit ihlalini ortadan kaldırıyoruz. Trafik güvenliği için yapıyoruz. Elimizde birçok renk var. Diyarbakır'ı biraz da renklendirerek trafik eğitimi vermeye çalışacağız. Otobüs, taksi ve minibüs dura ilgili çalışmalarımız var. Daha önce taksi duraklarıyla ilgili yaptığımız çalışmalar Türkiye'ye model oldu. Taksi duraklarını artık farklı bir renkte göstermeyi düşünüyoruz. Minibüs duraklarının cep içlerini renklendirerek minibüslerin nerede duracağını belirleyeceğiz. Halk otobüsleriyle ilgili de böyle bir çalışmamız olacak."
 
İleriki dönemlerde hız sınırlarını belirleyecek çalışmaları hayata geçireceklerini anlatan Altuğ, “Dur, yavaşla gibi işaretleri farklı renklerde boyatacağız ve caddelerimizde kullanacağız. Trafik eğitimini boyama şekliyle hayata geçireceğiz. Okul önlerinde farklı renkler kullanacağız. Kenti, renklerle trafik konusunda bilgilendirerek eğitmeyi düşünüyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT