1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ziyaret

İngiltere, Macaristan, Romanya, Portekiz, İtalya, Bulgaristan ve Letonya'dan Diyarbakır'a gelen 28 kişilik öğrenci grubu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

A+A-
Girişimci Üniversiteler tarafından yürütülmekte olan Because Of Youth (Gençliğin Yüzünden) uluslararası seminer programı için Diyarbakır’a gelen İngiltere, Macaristan, Romanya, Portekiz, İtalya, Bulgaristan ve Letonyalı 28 kişilik öğrenci grubu, bugün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine gelerek Genel Sekreter Fethi Suvari’yi ziyaret etti. Gençler, programları hakkında bilgi verirken, Suvari ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve gençlere başarılar diledi.
 
26 Mayıs- 2 Haziran tarihlerinde yapılacak
 
Girişimci Üniversiteliler Topluluğu tarafından organize edilen seminer,  26 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Gençliğin Yüzünden Uluslararası Semineri, Erasmus Değişim Programı ve Gençlik ve Değişim Derneği tarafından da destekleniyor.
 
 
Seminer boyunca katılımcılar, Avrupa’nın farklı ülkelerinde gençlerin yaşadığı işsizlik sorunlarını, bu sorunlara yönelik neler yapıldığını ve neler yapılabileceğini tartışacak. Ayrıca Avrupa Birliği’nin gençlere sunduğu fırsatlar hakkında bilgilendirmeler yapılarak, Erasmus Değişim Programı’ndan nasıl daha etkili yararlanabileceği tartışılacak.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT