1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden kurban kampanyası
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden kurban kampanyası

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden kurban kampanyası

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç vatandaşlar ile savaş nedeniyle Diyarbakır’a gelen mültecilerle dayanışmak amacıyla kurban bağışı kampanyası başlattı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte yardıma muhtaç vatandaşlar ile mültecilerle dayanışma kurmak amacıyla kurban bağışı kampanyası başlattı. Kampanyaya ilişkin bilgi veren Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner İşleri ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Muhsin Uyanık, kurban hizmetleri konusundaki hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti.

Belediye olarak kurban kesmek ve bağış yapmak isteyen vatandaşlar için alt yapı koşullarını hazırlamakla mükellef olduklarını belirten Uyanık, belediyenin merkez ilçelerde kurban kesim yerleri belirlediğini kaydetti. Uyanık, mobil cihazlarının her birinin 300 kapasiteye sahip olduğunu belirterek, hijyenik ortamlarda ve el değdirmeden otomatik olarak koordinasyonca kabul edilen noktalarda kesim yapacaklarını dile getirdi.

“HERKES KURBAN BAĞIŞI YAPABİLİR”


Banka hesap numaralarını belediyenin web adresinde yurttaşlara duyurduklarını anlatan Uyanık, TL bazında bir kurban hizmetinin toplam değerinin 600 TL, euro bazında 185 euro, dolar bazında ise 205 dolar olduğunu aktardı. Kurban bağışlarının 153 ve 0549 412 56 30 numaralı telefonlardan yapılabileceğini ifade eden Uyanık, Diyarbakır, Türkiye’nin herhangi bir yerinden veya yurt dışından isteyen vatandaşların kurban bağışı yapabileceğini kaydetti.


(MP-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler