1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır büyük ilgili görüyor
Diyarbakır büyük ilgili görüyor

Diyarbakır büyük ilgili görüyor

71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla Dünyanın 5. en büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Diyarbakır ilgi odağı oldu.

A+A-

Fuarın ikinci gününde CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, AKP Diyarbakır Milletvekili M. Galip Ensarioğlu, CHP İstanbul Millet Vekili Gürsel Tekin, Diyarbakırlı ünlü Sanatçı İzzet Yıldızhan, Sur Belediyesi Eski Başkanı Abdullah Demirbaş, il valileri ve belediye başkanlarının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin başkanları Diyarbakır standını ziyaret etti.

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Sur Belediyesi, Diyarbakır İl Kültür Müdürlüğü, Diyarbakır Kuyumcular Odası, Diyarbakır Tanıtma Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kadayıfçı Sıtkı Usta, İlme Halıcılık, Zui Hediyelik Eşya ve Bakırcılık, Merwani Dibek Kahvecisi, Diyarbakır Otelleri, Diyarbakır TURSAB Bölgesel Yürütme Kurulu ile Diyarbakır seyahat acentalarının yer aldığı standta renkli simalar ziyaretçilere kadayıf dağıttı.


Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkan Vekili Şeyhmus Ayhan,Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Kahraman Papatya,Ticaret Borsası ve Ticaret Odası  Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerince karşılanan misafirlere yöresel ürünler tattırılırken kent ile ilgili bilgi verildi.

Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkan Vekili Şeyhmus Ayhan kentte yaşanan olaylardan dolayı üzüntü duyduklarını belirterek “Kentimiz Diyarbakır, savaşların değil, eşi benzeri olmayan edebiyat, medeniyet, inanç, şiir, tarih, kültür, sevgi şehridir. Diyarbakır tarihi ve kültürel güzellikleri ile önemli turizm potansiyelini içinde barındırıyor. Herkesin gelip görmesi gereken bir kenttir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından AKP Diyarbakır Milletvekili M. Galip Ensarioğlu ile ünlü Sanatçı İzzet Yıldızhan, standa gelen ziyaretçilere kadayıf ikram etti.

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler