1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır BŞB Başkanı Baydemir müjde verdi
Diyarbakır BŞB Başkanı Baydemir müjde verdi

Diyarbakır BŞB Başkanı Baydemir müjde verdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, spor kulüplerine şubat ayına kadar tamamlanacak 4 semt sahasının müjdesini verdi.

A+A-

Kent genelindeki amatör ve herhangi bir kuruma bağlı olmayan 8 spor kulüp yöneticileri, kendilerine malzeme yardımında bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’e bir plaket takdim etti. Baydemir, spor kulüplerine şubat ayına kadar tamamlanacak 4 semt sahasının müjdesini verdi. 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Remzi Dayan, Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ, Amatör Spor Kulüpleri Dernek Başkanı Mesut Deri ve kurum desteği olmayan Amatör Kulüp yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup malzeme yardımında bulunan Baydemir’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Diskispor Kulüp Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İhsan Uğur da hazır bulundu. ASKF Başkanı Remzi Dayan, Amatör Kulüpleri olarak Büyükşehir Belediyesinin desteğini her zaman gördüklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesini kentin spor çatısı olarak gördüklerini belirten Dayan, amatör kulüplere yönelik ayrıcalıkların daha da arttırılmasını istedi. Dayan ayrıca sorunlarını görüşmek üzere 45 günde bir araya gelme talebinde bulunurken ayrıca Amatör Spor Kulüpleri binasının alımında kendilerine verdiği destekten dolayı tüm amatör kulüpleri adına Baydemir’e bir plaket takdim etti. Diğer yöneticiler de özellikle semt sahalarının yanı sıra idman sahalarının arttırılması talebinde bulundu.

4 semt sahası yolda

Geleneksel hale gelmiş bu dayanışmayı bir kez daha yaşadığı için büyük bir onur duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Baydemir, Anakent Belediyesi olarak sporun bir yaşam tarzı ve bir davranış biçimine dönüşmesi içinde profesyonellikten ziyade amatör sporu destekleyerek bunu sağlayabileceklerini belirtti. Bağlar Vural Spor’un başarısına da yer veren Baydemir, “Aynı zaman yerelden beslenen bir takımın özünde ne kadar başarılı olabileceğinin ispatıdır” dedi. Kurumsal olarak alt yapıya büyük bir önem verdiklerini kaydeden Baydemir, sporun bütün yurttaşlar tarafından kullanılabileceği alanlar yaratmak için büyük bir çaba gösterdiklerinin altını çizdi. Anakent Belediyesi’nin spor alanında ortaya koyduğu çalışmalardan da söz eden Baydemir, kaynaklar ve imkanlar oranında önemli çalışmalara imza atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. AB fonları ile yapılan ve yüzde 30 belediye tarafından karşılanan 4 semt sahasının şubat ayına kadar tamamlanacağının müjdesini veren Baydemir, tüm taleplerin karşılanması için çalışacaklarına vurgu yaptı.

Diyarbakır lider kent

Büyükşehir Belediyesi olarak Diyarbakır merkez dışında çevre il ve ilçelerle de imkanlar oranında dayanışma içerisinde olduklarını kaydeden Baydemir, Diyarbakır’ın bölgenin lider kenti olduğunu söyledi. Kentin yaşadığı sosyal ve siyasal sorunların aşımında sporun dostluk felsefesinin önemine değinen Baydemir, sorunların aşımında spor kulüplerine büyük görevler düştüğünü kaydetti. Diyarbakır’ı dışarıdan kimsenin gelip kurtarmayacağını ifade eden Baydemir, “Diyarbakır’ı Diyarbakır’ın dinamikleri kurtaracak. Günde 16 saat çalışıyoruz. Halkımızın huzurunda inşallah mahcup olmadık, mahcup da ettirmeyeceğiz” dedi.

Yapılan malzeme yardımında bütün spor kulüplerine içerisinde eşofman, spor ayakkabı, üniforma, krampon ve kulüplerin ihtiyaç duyabilecekleri temel spor malzemelerin sunumundan sonra hep birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.