1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır-Bingöl karayolu trafiğe açıldı
Diyarbakır-Bingöl karayolu trafiğe açıldı

Diyarbakır-Bingöl karayolu trafiğe açıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır-Bingöl karayolunda eylem yaparak yolu trafiğe kapatan göstericilerle ilgili açıklama yapan Diyarbakır Valiliği, güvenlik güçlerinin göstericilere müdahale etmesinin ardından yolun trafiğe açıldığını belirtti.

A+A-
Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri, Diyarbakır - Bingöl karayoluna astıkları poster ve bayrakların güvenlik güçleri tarafından el konulmasının ardından yol kapama eylemi düzenlenmişti. Diyarbakır Valiliği'nce konuyla ilgili yapılan açıklamada, poster ve bayrakların adli makamların talimatıyla toplatıldığı belirtildi.
 
Poster ve bayraklara el konulmasının ardından göstericilerin yolu trafiğe kapattıkları ifade edilen açıklamada, "1 Temmuz Salı günü Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerine asılan pkk'yı simgeleyen bez parçalarına adli makamların talimatı ile saat 05.10'da müdahale edilmiş ve bölgede bulunan 2 poster ve 3 adet bez parçası muhafaza altına alınarak konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.
 
Suç unsurlarını toplayan birliklerin bölgeden ayrılmasını müteakip, yaklaşık 10-15 kişilik grup tarafından Diyarbakır-Bingöl Karayolu Çağıl mezrası yol ayrımında aynı gün saat 07.40'da yol kesilerek trafiğe kapatılmıştır. Söz konusu olayla ilgili güvenlik güçlerimiz derhal müdahalede bulunmuş ve yol trafiğe açılmıştır. Olayla ilgili adli tahkikat devam etmektedir” denildi.
 
(ÜN-AKK-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT