1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Beti Pekin fuarında
Diyarbakır Beti Pekin fuarında

Diyarbakır Beti Pekin fuarında

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bu yıl ilk kez Çin'in başkenti Pekin'de düzenlenen İnternational Tourism EXPO 2014 turizm fuarına katıldı.

A+A-
Bu yıl Pekin'de düzenlenen İnternational Tourism EXPO 2014 fuara, 80 ülke ve dünyanın birçok yerinden firma otel ve gazeteciler katılım sağladı.
 
Fuara bu yıl Diyarbakır standı ilk kez kuruldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın fuar alanında kurduğu ve Türkiye'nin önemli turizm destinasyonları ve şirketleri ile 108 metrekarelik stantta Diyarbakır kendisine ayrılan alanda tanıtım çalışmalarına başladı. Fuarda Diyarbakır standına gelen ziyaretçiler, turizm işletmeleri, kültür ve inanç turizmi alanında faaliyet gösteren önemli tur operatörleri standa yakın ilgi gösterdi.
 
İlk gün yoğun ilgiyle karşılaşılan Türkiye standı, Diyarbakır'ın tanıtıcı materyalleriyle göz doldurdu. Standa gelen turizm profesyonelleri ile bire bir görüşülerek Diyarbakır hakkında kapsamlı bilgilerle tanıtım sağlandı. Diyarbakır'ın tanıtımının her yönüyle sağlanması adına stantta fuar katılımcılarına Çince ve İngilizce gezi rehberi, gezi haritası, broşür ve kitapçıklar ile tanıtıcı kitap, tanıtım filmi gibi materyallerin dağıtımını sağladı.
 
Fuarda açılan standa görevli bulunan Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Tevfik Arıtürk, standına gelen tur operatörleri ve seyahat acenteleri heyetlerine Diyarbakır'ın içinde barındırdığı tarihi, kültürel ve inanç değerlerine hayran kaldıklarını söyledi. Diyarbakır açısından büyük önem arz eden fuardan olumlu dönüşlerin olması beklendiğini dile getiren Arıtürk, Çin tur operatörleri ile fuar boyunca yapılan görüşmelerde önümüzdeki dönemde tanıtım ve tur satış kataloglarına Diyarbakır'ı da dahil edeceklerini söyledi.
 
(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT