1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır berberler ve kuaförler odasından lanetleme
Diyarbakır berberler ve kuaförler odasından lanetleme

Diyarbakır berberler ve kuaförler odasından lanetleme

Diyarbakır berberler ve kuaförler odasın basın toplantısı gerçekleştirdi.

A+A-
Sizlerinde bildigi üzre geçtigimiz günlerde mersinin tarsus ilçesinde yaşanan özgecan aslan vahşetini esefle kınıyor ve lanetliyoruz.
 
Dünyanın hiç bir yerinde dini,dili,ırkı,mezhebi ne olursa olsun böyle bir vahşetin yaşanmasına bizlerde kayıtsız kalamazdık.Bugün burda kadına yönelik şiddetin  son bulması için bizlerde bir parça üzerimize düşen sosyal sorumluluğumuz nedeniyle burdayız.
 
Kadınlarımızın,analarımızın yaşadıkları bu olumsuzluklara ve ölümlere
 
Aynı zamanda haykırışlarına ortak olmak bu sorunu sorun olmaktan çıkarılmasını sağlamak  ve aynı zamanda insan olabilmenin yanında erkek gözüylede katkı sunmak istiyoruz. 
Kadına yönelik şiddetin bölgemizin yada ülkemizin sorunu olmadığı bu vahşet ve tecavüzlerin dunyanın sorunu olduğu ve sayısının 'da her geçen gün giderek artığını ve artmaya devam ettiği tüm kamuoyu tarafından gözlenmektedir.
 
Yaşanan bu acı ve vahşetin ortadan kaldırılması çözüm tespitinde asıl önemli olan kadının özgürleştirilmesi ümidini taşımaktayız.
 
Kadına yönelik şiddet ve sonuçlarının ortadan kaldırılması için kurum ve kuruluşların sorumluluk bilinciyle birbirleriyle işbirliği yaparak bu yaşamsal öneme sahip sorunu ortadan kaldırma mücadelesinde bizler diyarbakır berberler ve kuaförler odası olarak sosyal politikaların yaşama geçmesi için hazır olduğumuzu başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.
 
Ve son olarak siz kıymetli basın mensupları aracılığı ile kadınlarımıza desteğimizi bu cümle ile noktalıyoruz kadına şiddet erkeklikise biz erkek değiliz.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)
                             
 

HABERE YORUM KAT