1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Belediyesi’ne teşekkür
Diyarbakır Belediyesi’ne teşekkür

Diyarbakır Belediyesi’ne teşekkür

Artvin’in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Hopa’ya bağlı Kemalpaşa beldesinin Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, sel felaketinin hemen ardından iş makineleriyle yardıma koşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne “acı ve zor günlerinde

A+A-

Artvin’in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen Hopa’ya bağlı Kemalpaşa beldesinin Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, sel felaketinin hemen ardından iş makineleriyle yardıma koşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Turan Kapan ile İtfaiye Daire Başkanlığı Destek Hizmetleri Şube Müdürü Şeyhmus Belek,  Hopa Kaymakamı ve sivil inisiyatiflerin talebi üzerine bir adet ekskavatörü yol açma çalışmalarında kullanılmak üzere bir aylığına Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek’e teslim etti. İş makinesi beldedeki çalışmalarda kullanılmaya başlanırken, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Birçok belediyeden kendilerine yardımların geldiğine dikkat çeken Akçiçek, şunları söyledi: “Temasın olmadığı her belediyenin bizlere yardımı var. İstanbul’daki belediyelerimizden geliyor. Türkiye’nin her tarafından geliyor.  Bu acı ve zor günümüzde gösterdikleri duyarlılıktan ve katkıdan dolayı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz. Bu makinelerin lazım olduğu bir zamanda, bize bu katkıları sunduğu için teşekkür ediyoruz.”

Bayrak: Yardım için hazırız

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcı Hüseyin Bayrak ise, Akçiçek’e, Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın “geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini” iletti. Bayrak, “Bizler bu olayı ilk duyduğumuz andan itibaren özellikle eş başkanlarımızın da duyarlılığıyla Hopa Belediyesi ile görüşme sağlanmaya çalışıldı. Ancak ihtiyaçların bildirilmemesi durumu söz konusu oldu.

 

Daha sonra bu konuda gerek ilçe örgütümüzün gerekse buradaki diğer sivil inisiyatifler üzerinden bir girişimimiz oldu. İlk etapta bize seyyar mutfak talebi ifade edildi. Biz bu konuda hazırlığımızı yaptık. Aslında dün değil önceki yola çıkıyorduk. Sonradan bunun Kızılay tarafından organize edildiği, iş makinesi yardımı olabileceği ifade edildi. Biz de bunun üzerine geldik. İş makinemizi de getirdik.” diye konuştu.

 

Bayrak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin diğer yardım talepleri için de hazır olduğunu sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler