1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Belediyesi'nden ailelere bir engel daha
Diyarbakır Belediyesi'nden ailelere bir engel daha

Diyarbakır Belediyesi'nden ailelere bir engel daha

Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelere belediye engeli.

A+A-
Diyarbakır'da çocukları PKK tarafından kaçırılan ve dün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önündeki orta refüjde oturma eylemini sürdüren ailelerin, çevre düzenlemesi yapıldığı gerekçesiyle refüjde de oturmaları engellendi.
 
ACILI AİLELER EYLEM İÇİN BELEDİYEYE ÖNÜNE GELDİLER
 
Düne kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturan ve temizlik yapıldığı gerekçesiyle belediye önünde oturmalarına izin verilmediği için dün eylemlerini belediye önündeki orta refüjde sürdüren aileler, bugün de eylemlerini sürdürmek için belediye önüne geldi.
 
BELEDİYE YİNE AİLELERE ENGEL OLDU
 
Aileler, belediye önündeki alanda güvenlik şeridi oluşturularak belediye personeli ve zabıta ekiplerince sözkonusu alana geçişlerin engellendiğini, hem belediye önünde hem de ailelerin oturma eylemi yaptığı orta refüjde çevre düzenleme çalışmalarına başlandığını gördü.
Bunun üzerine belediyenin karşısındaki kaldırıma geçen aileler serdikleri kilim üzerinde oturma eylemini sürdürmeye başladı.
 
Aileler adına açıklama yapan Sabri Önalan, 19 yaşındaki torunu Muhammed Emin'in 9 ay önce PKK tarafından dağa götürüldüğünü belirterek, oturma eylemi yapan ailelere destek vermek için Bingöl'den Diyarbakır'a geldiğini söyledi.
 
DÜN ORTA REFÜJDE EYLEME DEVAM ETMİŞLERDİ
 
Belediye ekiplerinin belediye önünde izin vermemeleri üzerine kaldırımda oturmak istediklerini fakat kendilerine saldırıda bulunulduğunu ileri süren Önalan, bunun üzerine orta refüjde eylemlerini sürdürdüklerini hatırlattı.
 
BELEDİYE REFÜJDE ÇİÇEK EKİMİ BAŞLATTI
 
Bugün de refüjde oturmak için belediye önüne geldiklerinde çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandığını gördüklerini anlatan Önalan, "Refüjde çiçek ekiyorlar. Her ne olursa olsun çocuklarımıza kavuşmak için eylemimizi sürdüreceğiz. Hem eylemimizi sürdürmek hem de çocuklarımıza kavuşmak için Başbakanımızdan, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan destek bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT