1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Belediyesi çalışmalarını değerlendirdi
Diyarbakır Belediyesi çalışmalarını değerlendirdi

Diyarbakır Belediyesi çalışmalarını değerlendirdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10 yıllık çalışmalarına ilişkin toplantı gerçekleştirdi.

A+A-

Toplantıya il genel ve belediye meclis üyelerinin yanı sıra belediye çalışanları katıldı. Toplantıda 10 yıllık çalışmalarının sunumunu yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, 2009 seçimlerinde kamuoyu ile paylaştığı 50 projenin geldiği aşama hakkında bilgilendirme yaptı.

İş başına geldiğinde dürüstlük perspektifi ile hareket ettiklerini bundan dolayı başarılı olduğunu bu başarının da partilerinin ve hareketini başarısı olduğunu kaydeden Baydemir "Her şeyden önce biz 2004 yılında iş başına geldiğimizde dürüstlük perspektifi ile planlarımızı yaptık. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın çoğu şimdi cezaevlerinde olsa bile biz çalışmalarımızı aksatmayarak, sürdürmeye devam ettik. Halkımıza hizmetimizde kusur etmedik. Bu başarı da benim değil, belediye ve hareketimizin başarısıdır" dedi.

Baydemir, tarıma elverişli yerleri korumak için imara açmadıklarını kaydederek, "Bizim paradigmamız ekolojik yaşam paradigması olduğu için biz tarım alanlarını yerleşim alanları olarak tahsis etmedik. Biz Karacadağ tarafındaki tarıma elverişsiz yerleri imara açtık. Bunu yaparken hem olası bir depremde kentimizin zarar görmesini engellemek hem de tarıma elverişli olan yerleri korumaktır. Bunun yanında Diyarbakır'daki tarihi dokuyu korumak için kentsel dönüşüm projesini yaptık. Buradaki amaç kadim kentimizin tarihini korumaktır" diye konuştu.

Hayata geçirilen projeleri tek tek anlatan Baydemir, daha sonra katılımcıların sorularını yanıtlayarak toplantıyı bitirdi.

HABERE YORUM KAT