1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır basını İzmirde ağırlanacak
Diyarbakır basını İzmirde ağırlanacak

Diyarbakır basını İzmirde ağırlanacak

Diyarbakır'da görev yapan bazı basın mensupları, İzmir'de ağırlanacak.

A+A-

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Diyarbakır'da yazılı-görsel medyada görev yapan 26 kişiyi, 6-8 Mayıs 2013 tarihleri arasında İzmir'de ağırlayacak.

Basın-Yayın ve Enformasyon Diyarbakır İl Müdürü Melik Akaslan, yaptığı açıklamada, İzmir ve Diyarbakır arasında dostluk ve işbirliğinin artırılması amacıyla gezi gerçekleştirileceğini bildirdi.
İki kentte görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları arasında kaynaşmayı sağlamak istediklerini ifade eden Akaslan şunları söyledi:

"Amaç iki kentte görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları arasında kaynaşmayı sağlamak, basın alanındaki işbirliğini geliştirmek, bölge halkları arasında önyargılar ve yanlış anlaşılmaları gidermek, dayanışma ve kardeşlik duygularını artırmak, iller arasında milli birlik ve beraberlik duygularını perçinlemektir. Gezinin, medya mensupları arasında çözüm süreciyle ilgili karşılıklı görüş alışverişi açısından da önemli olacağı düşünülmekte ve değerlendirilmektedir."

Genel Müdürlük koordinatörlüğünde, Basın-Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde yapılacak gezi kapsamında, 7 Mayıs Salı günü; İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı ve bazı basın kuruluşları ziyaret edilecek. Şehir turundan sonra akşam yemeğinde İzmir'deki basın mensuplarıyla bir araya gelinecek, 8 Mayıs Çarşamba günü de Efes, Meryemana Evi ve Kuşadası gezisiyle program sonlanacak.

HABERE YORUM KAT