1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji TEOG sınavına hazır
Diyarbakır Bahçeşehir Koleji TEOG sınavına hazır

Diyarbakır Bahçeşehir Koleji TEOG sınavına hazır

Elde ettiği başarılar ile Diyarbakır'ın gururu haline gelen Bahçeşehir Koleji TEOG-1 kampını tamamladı.

A+A-

Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklindeki yoğun programlı kampa alınan Bahçeşehirli öğrenciler; deneme sınavları, soru çözümleri, rehberlik çalışmaları ve sosyal faaliyetlerde bulunarak sınava hazır hale geldi. Kolej gelenek haline gelen başarılarını tekrarlamak istiyor.


Geçtiğimiz yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) 23 TEOG Türkiye birincisiyle önemli bir başarıya imza atan, Türkiye ve Diyarbakır’ın gururu haline gelen Bahçeşehir Koleji’nin bu yıl ki hedefi yine zirvede yer almak. Kolej Müdürü Adnan Manay, gelenek haline gelen başarılarını tekrarlamak istediklerini söyledi.
 
Mükemmel Bir Başarı Ortalaması
 
Diyarbakır Bahçeşehir Koleji’nden geçen yıl mezun olan öğrencilerin 23’ü TEOG-1 ve TEOG-2 sınavlarında tüm sorulara doğru cevap vererek yüzde 95 ortalamayla ulaşılması zor bir başarıya imza atmıştı.

 

Kolej, Türkiye’nin seçkin liselerinden Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, TEVİTÖL ile Ankara, İzmir Fen Liseleri,  İstanbul ve Kabataş Erkek Liseleri olmak üzere bölge ve Türkiye’nin değişik yerlerindeki Fen Liselerine çok sayıda öğrenci yerleştirmişti. Okul öğrencileri, sadece bireysel başarıda değil 500 Yerleştirme puanı üzerinden 477.939 ortalamayla mükemmel sayılacak bir başarıya da imza atmıştı.


Her yıl Türkiye’nin en gözde okullarına öğrenci yerleştiren Bahçeşehir Koleji bu başarısını bu yıl da tekrarlamak istiyor. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Müdürü Adnan Manay, öğrencilerin her gün devam eden çalışmaların yanında TEOG-1 sınavı için bu yıl da yoğun programlı kampa alındıklarını söyledi.  Uğur Anadolu Lisesi’nde yapılan kamp çalışmalarının sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde devam ettiklerini kaydeden Manay, kamp süresi boyunca öğrenciler deneme sınavları, soru çözümleri, rehberlik çalışmaları ve sosyal faaliyetlerde bulunduklarını ifade etti.
 
TEOG-2 kampı Antalya’da
 
Manay, dünya okulu vizyonuyla yurt çapında 42 kampusu bulunan Bahçeşehir Koleji’nin başarılı ve özgüvenli öğrenciler yetiştirmeye devam edeceğini anlattı. Manay, TEOG-2 Kampının da Antalya’da düzenleyeceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler