1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Bağlar'da kaldırımlar yoldan daha geniş
Diyarbakır Bağlar'da kaldırımlar yoldan daha geniş

Diyarbakır Bağlar'da kaldırımlar yoldan daha geniş

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bu yıl yapılan kaldırımların gereksiz yere çok büyük tutulduğu ve kazaya davetiye çıkardığı belirtiliyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bu yıl yapılan kaldırımların gereksiz yere çok büyük tutulduğu ve kazaya davetiye çıkardığı belirtiliyor.

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Dörtyol civarında yapılan kaldırımlar yoldan daha geniş olması özellikle araç sahiplerini çileden çıkardı. Şoförler, özellikle kavşaklara gelen yolda kaldırımların çok genişlediğini ve ancak tek aracın geçebildiğini belirttiler.

Otobüs ve minibüsler için yapılan girişler ise çok dengesiz. Düz gelinen yolda aniden önlerine kaldırım çıktığını kaydeden şoförler, yeni kaldırım ve durak düzenlemesi nedeniyle bir çok kaza yaşandığını ve kış mevsiminde bu kazaların artacağını dile getirdiler.

Diyarbakır'ın yollara ihtiyacı olduğu halde yolların bu kadar daraltılmasının yanlış olduğunu ifade eden araç sahipleri, "Bu nasıl bir mantıktır bilmiyoruz. Güya otobüs ve minibüs için durak girişleri yapılmış ama bir minibüs durduğunda tüm trafik tıkanıyor. Girişler hemen kavşağın başına yapılmış kavşakların başı da yalnızca tek aracın geçeceği şeklinde yapılmıştır" dedi.

"BU BÜYÜKLÜKTE KALDIRIM GEREKSİZ"

Bu kadar büyük kaldırımın gereksiz olduğunu dile getiren araç sahipleri, "Kaldırımlar artık yapboza döndü. Nasıl yapacaklarını şaşırdılar adeta deneme tahtası oldu. Bu şeklin gelecek yıl değiştirilmesi kesindir. Çünkü ne trafikteki araç rahat ediyor ne esnaf nede vatandaş rahat ediyor. Kavşağa doğru geldiğinizde aniden önünüze bir kaldırım çıkıyor bu olacak iş değil" diyerek tepkilerini gösterdiler.

"ALLAH BU DÜZENLEMEYİ YAPANLARA AKIL VERSİN"

Gürsel caddesinin Dörtyol baş tarafındaki esnaflar ise kaldırımların özellikle yolların baş taraflarında neden bu kadar büyüdüğünü merak ettiklerini belirterek, "Zaten yol yok kısıtlı ve az olan yolları yaptıkları bu büyük kaldırımlar ile tamamen kapattılar. İstasyon tarafından hızla gelen bir araç erkenden fark etmezse kesinlikle kaldırıma çarpıyor. Burada çok kaza meydana geldi ve kış mevsiminde kazalar artacaktır. Meydana gelecek olan kazalarda işyerlerimizde tehlikededir. Çünkü araç kaldırıma çarpmamak için sola kırdığında araç direk işyerlerimizin içine girecek. Allah bu yolu, bu düzenlemeyi yapanlara akıl versin".

HABERE YORUM KAT