1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Bağlar'da bir polis bıçaklandı
Diyarbakır Bağlar'da bir polis bıçaklandı

Diyarbakır Bağlar'da bir polis bıçaklandı

İHD tarafından merkez ve şubelerden oluşturulan 'Geri Çekilmeyi İzleme Komisyonu', bir aylık sürecin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. İHD Diyarbakır Şube binasında gerçekleştirilen toplantıya; İHD Genel Başkan Yardımcısı Hasan Erdoğan, Bölge Temsilcisi Şevket Akdemir, İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici ile İHD'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan tüm şube başkanları, yöneticileri katıldı.Toplantıda konuşan İHD Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan, çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte izleme komisyonunun yürüttüğü çalışmaları ve bu süreçte yaşanan sıkıntıları tartışmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. Bu amaçla ilk toplantılarını gerçekleştirdiklerini belirten Erdoğan, şubelerde komisyon içerisinde yer alan yöneticilerin aktarımlarıyla bundan sonra nasıl bir yol izleyeceklerinin ortaya çıkacağını sözlerine ekledi. Erdoğan'ın konuşmasının ardından izleme komisyonunun yürüttüğü çalışmalar konusunda değerlendirmeler yapılarak, hazırlanan raporlar sunuldu.

A+A-

Edinilen bilgilere göre olay, dün akşam Bağlar İlçesi, Mevlana Halit Mahallesinde meydana geldi.

Bağlar Kaymakamlığında görev yapan ismi öğrenilemeyen nöbetçi polisin yolda geçen gençlerden kimlik sorması üzerine tartışma çıktı.

İddiaya göre polis, tartışma sırasında gençlere ağır hakaretlerde bulunması üzerine kavga çıktı. Çıkan kavgada polis bıçaklanarak ağır yaralandı.Yaralı polis Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, olay yerine gelen polis ekipleri olaya karışan gençleri yakalamak için araştırma başlattı. 

 

HABERE YORUM KAT