1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır atletizm takımlarından şampiyonluk
Diyarbakır atletizm takımlarından şampiyonluk

Diyarbakır atletizm takımlarından şampiyonluk

DİYARBAKIR- Sakarya'da yapılan Türkiye Kulüpler Atletizm Yürüyüş Ligi müsabakalarına katılan Diyarbakır kulüpleri kente 3 şampiyonlukla döndü. Diyarbakırlı sporcular, şampiyonlukların keyfini Sapanca Gölü'ne girerek çıkardı.

A+A-
Atletizm Federasyonu'nun 2014 takviminde yer alan ve birinci kademesi 25 Mayıs'ta Bursa'da yapılan Kulüpler Arası Yürüyüş Ligi finalleri Sakarya'da yapıldı. Türkiye Yürüyüş Ligi'ne büyük kadın, büyük erkek, genç kadın, genç erkek, yıldız kız, yıldız erkek ve 16 yaş altı kız-erkek toplam 144 katıldı.
 
Şampiyonaya katılan Diyarbakır kulüpleri 3 şampiyonluk kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Gençlikspor; Nesim Kurt, Mehmet Erdem, Ferhat Gül ve Hüseyin Dağdelen'den oluşan takımla genç erkeklerde şampiyon oldu. Yıldız kızlarda zafer Kayapınar Belediyespor'un oldu. Yeter Arslan, Ayşe Tekdal, Zehra Tunç ve Meryem Bekmez'den oluşan Yeşil-Sarılı takım, şampiyonluğa ulaştı. Bu branşta Meral Kurt, Sara Akkoyun, Gülsüm Gülten Kuzu ve Sevim Baturay'dan oluşan Diyarbakır Atletizm Spor Kulübü ekibi ise 6. oldu.
 
Yıldız erkeklerde Kayapınar Belediyespor, ikincilik kazandı. Gümüş madalyayı getiren ekip Mehmet Kaya, Ömer Gül, Barış Adıgüzel ve Sinan Aslan'dan geldi. 16 yaş altı kızlarda Esra Sözük, Goncagül Balta ve Selda Bati'den oluşan Kayapınar Belediyespor ekibi 3. olurken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor; Buhar Alay, Gamze Pektaş, Helin Karacadağ ve Semamur'un yarıştığı ekiple 4.'lük kazandı.
 
Diyarbakır, 16 yaş altı genç erkeklerde de şampiyonluk kazandı. Halim Bati, Mustafa Taruk, Uğur Taruk ve Serkan Akkurak'tan oluşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor şampiyonluk kazandı. Bu kategoride Sidar Arslan, İbrahim Sayık, Ahmet Kuzu ve Abil Akdeniz'le yarışan Kayapınar Belediyespor ise 4.'lük kazanarak Diyarbakır'ın başarısına yeni bir halka ekledi.
 
(HA-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT