1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nda iftar
Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nda iftar

Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nda iftar

DİYARBAKIR- İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı'nın (İHH) "Ramazan'ın her bir günü her farklı bir ilde iftar" temasıyla başlattığı organizasyon kapsamında, Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nda vatandaşlara iftar verildi.

A+A-
Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirilen iftara çok sayıda vatandaş katıldı. İftar menüsü olarak vatandaşlara pilav, kavurma, tulumba tatlısı ile ayran ikram edildi.
 
İHH Diyarbakır basın ve halkla ilişkiler sorumlusu Zihni Çapın, yaptığı açıklamada, vakfın çalışmalarının bir parçası olan iftar programını Diyarbakır'da düzenlediklerini ifade etti.
 
Bundan sonraki davetlerinin daha büyük çapta olacağını belirten Çapın, "Bizler, hangi makamda hangi mevkide olursa olsun herkesle aynı makamda, aynı mekanda bu sofrayı paylaşmakla ramazan ayının bereketini herkese yaşatmak istedik. İnşallah bundan sonraki davetlerimiz daha büyük çapta olacak. Bütün gönüldaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz" dedi.
 
Ramazan ayı boyunca da fakir ve muhtaç ailelere çeşitli kumanya ve yardım paketleriyle yardımda bulunduklarını hatırlatan Çapın, "Dünyanın neresinde yardıma muhtaç varsa her yere yardım götürdük. Şili'den Myammar'a kadar dünyanın her tarafına İHH yardım konvoyu ve yardım paketi ulaşmış. İnşallah bundan sonra da bu çeşit yardımlar devam edecektir" diye konuştu.
 
İftara katılanlar, daha sonra stadyumun çimleri üstünde akşam namazı kıldı.
 
 
Muhabir: Hasan Namlı, Ahmet Kaplan 
Yayınlayan: Doğan Sarıtaş

HABERE YORUM KAT