1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır artık akıllı telefonlarda
Diyarbakır artık akıllı telefonlarda

Diyarbakır artık akıllı telefonlarda

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır ile ilgili tarihi ve turistik yerleri, otel, lokanta, ulaşım gibi hizmet rehberinin olduğu uygulamayı tüm akıllı telefonlara taşıdı.

A+A-

Diyarbakır'ı Ortadoğu'nun kültür, sanat, ticaret ve turizm şehri yapma vizyonu ile hareket eden Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı, kent ile ilgili bilgilere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla turizme yönelik verileri akıllı telefon sistemine taşıdı. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce dil seçeneklerinin yer aldığı uygulama, Androit telefonlarda “Google Play”dan “diyarbakir” kelimesi yazılarak indirilebiliyor. Apple telefonlarda da “Apple Store”den yine “diyarbakir” kelimesi arandığında çıkan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi logosu tıklanarak indirilebiliyor.

Uygulamada Diyarbakır'ın tarihi yerlerinde burçları, cami ve medreseleri, kiliseleri, köprüleri, köşk ve konakları, kapıları, han ve hamamları, türbe ve çeşmeleri ile ilçelerinde bulunan gezilecek ve görülecek mağara ve anıtsal yapılar yer alıyor.

Diyarbakır'ın yeni yüzü ise “Yeni Şehir” adı altında kategorize edildi. Uygulamada, alışveriş merkezleri, kültürel kurumlar, resmi kurumlar, fuar alanları, sinemalar, hastaneler, eczaneler gibi kent yaşamında gerekli olabilecek her şey bulunuyor.

 

Kaynak. Diyarbakır Büyükşehir Belrdiyesi

HABERE YORUM KAT