1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır amatörde rezalet
Diyarbakır amatörde rezalet

Diyarbakır amatörde rezalet

Bal ligi'ne yükselmekte iddalı olan ve Süper amatör liginde 8'de 8 yapan 1968 Diyarbakır spor 9. hafta deplasmanda bismil belediye spor'a misafir oldu.

A+A-

 Bal ligi'ne yükselmekte iddalı olan ve Süper amatör liginde 8'de 8 yapan 1968 Diyarbakır spor 9. hafta deplasmanda Bismil Belediye spor'a misafir oldu. Bismil şehir stadyumun'da karşı karşıya gelen Diyarbakır ekipleri, ev sahibi ekip 10. dk yakaladıgı kontra atakla 1-0 öne geçerek maçın hakimiyetini sagladı. bismil belediye sporlu oyuncuların sert oynaması ilgi çekti ilk yarının son dk'larında bismil belediye spor oynadıgı sert oyunla kırmızı kart görerek 10 kişi kaldı ilk yarıyı 1-0 galip kapattı.

Bismil şehir stadyumunda ikinci yarı futbol'dan çok tribun olayları ve sahadaki olaylar maça damgasını vurdu, kontra atakla pozisyon bulan 1968 diyarbakır spor rakip takımın elle mudahale etmesinin ardından hakem penaltı noktasını gösterdi 88. dk'da penaltı'yı gole çeviren 1968 diyarbakır spor 1-1 eşitligi sagladı. maç bitiminden sonra tribun olaylarına polisler mudahale etti, taraftarların 1968 diyarbakır spor'lu futbolculara ve yöneticilerine sözlü saldırı'da bulundu taşlarla ve ırkçı sözlerle devam eden bismil belediye spor taraftarlarını çok sayıda çevik kuvvet gelerek biber gazıyla dagıttı. maçın bitiminde hakemler ve 1968 diyarbakır sporlu futbolcular ve yöneticiler yaklaşık 30 dk boyunca tribun etrafındaki olayların yatışmasını bekledi. kulup başkanı Bedirhan AKYOL maçın bitiminden sonra açıklama yaptı.

AKYOL ''25 YILDIR futbolla iç içeyim ve futbol adamıyım ben ak partili olabilirim ama benim futbolcularım ak partili degildir. bugun biz deplasmana futbolun güzelligini yaşamaya geldik ama gördügümüz manzara ırkçılık ve saldırı bunları yapanlar bölücüdür. biz hepimiz bu ülkenin çocuklarıyız KÜRT,TÜRK,LAZ,ÇERKEZ,DİNİ,DİLİ, IRKI önemli degil önemli olan insan olmasıdır, hepimiz kardeşiz sonuçta bu ülkede birklikte yaşıyoruz,eger insanlara ayrımcalık yapılıyorsa onlar hem kürtlerin hem türklerin barışını istemiyorlar . Ben ak partiliyim benim futbolcularım ak partili degildir.görüntü alırken saldırıya ugrayan kameraman arkadaşımıza'da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kimse İşi siyasete dökmesin'' diye ifade etti.

HABERE YORUM KAT