1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Akp il Başkanı: İstifa Etmedim
Diyarbakır Akp il Başkanı: İstifa Etmedim

Diyarbakır Akp il Başkanı: İstifa Etmedim

AKP Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu görevinden istifa etti.

A+A-

AKP Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu görevinden istifa etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimlerde belediye başkanlığını mutlaka istediğini söylediği Diyarbakır'da AKP İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu, görevinden istifa etmesi şaşkınlıkla karşılandı.Siyasi çevreler, Hattapoğlu'nun genel merkez tarafından istifaya zorlandığını öne sürdü. Hattapoğlu'nun yerine halk tarafından sevilen 4 aday bulunduğu ve bu isimlerden birinin en kısa sürede atanacağı belirtildi. Diyarbakır'da merkez ilçeler Bağlar, Yenişehir, Sur ve Kayapınar'da da AKP İlçe başkanlıklarının oluşturulduğu ve başkanlarının da atamasının yapılacağı kaydedildi.

Öte yandan AKP Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu, istifa ettiği yönünde çıkan söylentilerin doğru olmadığını ve görevinin başında olduğunu söyledi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde belediye başkanlığını mutlaka istediğini söylediği Diyarbakır’da, AKP İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu’nun görevinden istifa ettiği söylentileri yayıldı. AKP’li bazı milletvekilleri de Hattapoğlu’nun istifa ettiğini ve istifa dilekçesini genel merkeze gönderdiği yönünde açıklamalar yapması üzerine il başkanı, istifa etmediğini ve görevinin başında olduğunu ifade etti.Hattapoğlu, bu tür söylentilerin partilerini ve kendisini yıpratmaya yönelik olduğunu savundu.

AKP Diyarbakır İl Başkanı Abdurrahim Hattapoğlu\'nun istifa ettiği yönünde çıkan söylentilerin doğru olmadığını ve görevinin başında olduğunu söyledi.