1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır Adliyesi'ndeki Bariyerler Kaldırıldı
Diyarbakır Adliyesi'ndeki Bariyerler Kaldırıldı

Diyarbakır Adliyesi'ndeki Bariyerler Kaldırıldı

Adliyenin etrafına kurulan demir bariyerler, valilik kararıyla kaldırıldı.

A+A-

Diyarbakır Adliyesi'nin etrafına kurulan demir bariyerler Diyarbakır Barosu'nun yaptığı başvurunun ardından valilik kararıyla kaldırıldı.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi yaptığı açıklamada, adliyenin etrafında uzun süredir bulunan demir bariyerlerin kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Bariyerlerin avukatların mesleki yaşamını olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Elçi, bariyerlerin kaldırılması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Diyarbakır Valiliği'ne başvuruda bulunduklarını belirtti.

Elçi, başvurularının olumlu sonuçlandığını ve bugün bariyerlerin kaldırıldığını kaydederek, şöyle dedi:

"Meslektaşlarımız, her gün bir kaç kez bu demir barikatlardan geçmek zorunda kalıyorlardı. Bu barikatlarda oluşturulan arama noktalarından geçmeleri meslektaşlarımızın çalışma yaşamını olumsuz yönde etkiliyordu. Zaman zaman meslektaşlarımız kolluk güçleriyle bu nedenle karşı karşıya da geliyordu.

Bu barikatlar aslında adliyeye de yakışmıyor. Vatandaşların adalete ulaşmalarına engel oluyor. Bu uygulama ile Diyarbakır Adliye Sarayı bir askeri kamp görünümü almıştı. Yetkililerin bu tespitimizi kabul ederek, bu uygulamaya son vermeleri sevindiricidir. Umarım bir daha Diyarbakır Adliyesi etrafında meslektaşlarımızın çalışmasını etkileyen böyle bir uygulamaya ihtiyaç olmaz."

HABERE YORUM KAT