1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır açık oto pazarına kavuşuyor
Diyarbakır açık oto pazarına kavuşuyor

Diyarbakır açık oto pazarına kavuşuyor

Bölgede binlerce otomobilin alınıp satılmasında adeta bir merkez görevi görecek olan Diyarbakır Açık Oto Pazarı, Şanlıurfa Yolu üzeri Gözeli Mevkiinde 20 dönümlük alanda oto alıcı ve satıcılarının buluşma adresi olacak.

A+A-

Bölgede illerindeki oto yetkili satıcıları, galerici esnafı ve otomobilini kendi satmak isteyen vatandaşların aracını görücüye çıkarabileceği Diyarbakır Açık Oto Pazarı, kapılarını açıyor. 

750 araç kapasiteli ve içinde, restaurant, cafe, dinlenme yerleri mescit ve Çocuk Oyun Alanı ile güvenli bir ortam sunan ve sadece Pazar günleri Oto Pazarı olarak faaliyet yürütecek olan Diyarbakır Açık Oto Pazarı, haftanın diğer günlerinde ise, çeşitli açık hava etkinliklerinin adresi olacak.  Ziyaretçilerine hemen her türlü imkanı sunma özelliğine sahip olacak olan Diyarbakır Açık Oto Pazarı, kısa sürede kentin yanı sıra bölge illerinin akın edeceği bir Pazar olacak.

Kent ekonomisine katkı sunacak

Şanlıurfa Yolu Gözeli mevkiinde açılacak olan ve kent ekonomisine de büyük bir katkı sunacak olan Diyarbakır Açık Oto Pazarı, modern, yenilikçi ve kurumsal yaklaşımlarla işletilecek. Pazarda, aynı zamanda, anlaşma sağlanan bankalar aracılığı ile 2. El araç kredisi finansmanı da sağlanacak. İlerleyen zamanlarda hizmet çitasına yenilikleri ekleyecek olan Diyarbakır Açık Oto Pazarı, modern ve kurumsal yaklaşımlarla yönetilecek ve alıcı ile satıcıların güven ortamında araç alıp satmalarına olanak sağlayacak.

HABERE YORUM KAT