1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır 150 gazeteciyi ağırlıyor
Diyarbakır 150 gazeteciyi ağırlıyor

Diyarbakır 150 gazeteciyi ağırlıyor

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, 80'nin üzerinde Cemiyeti bünyesinde barındıran Türkiye Gazeteciler Federasyonu 46'ncı Başkanlar Konseyi toplantısına ev sahipliği yapacak.

A+A-
Bu yıl 29.su olan Geleneksel "Yılın Başarılı Gazetecileri" ödülleri 13 Eylül 2014 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Gala Gecesi ile sahiplerini bulacak.
 
Ayrıca 12 – 14 Eylül 2014 Tarihleri arasında Türkiye'den 80'in üzerinde Cemiyeti bünyesinde barındıran Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) 46'ncı Başkanlar Konseyi Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde Diyarbakır'da toplanacak.
 
150 Gazeteci Diyarbakır'a Geliyor
 
Bunun yanı sıra GGC üyelerini geçen yıl İzmir'e davet ederek temaslarda bulunulmasını sağlayan İzmir Gazeteciler Cemiyetinden 20 gazeteci temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır'a gelecek.
 
Bu yıl 12-14 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak etkinlikler kapsamında Türkiye'nin hemen hemen her bölgesinden gelecek yaklaşık 150 kişilik Medya mensubu Diyarbakır'da ağırlanacak. Yine 13 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirecek "Çözüm Süreci, Medyanın Dili ve Rolü" paneli ile Türkiye'de yaşanan gelişmeler Gazeteci gözü ile ele alınacak.
 
Valilik ve Belediyeye Ziyaret
 
Etkinliğin ilk gününde Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'yı ziyaret edecek olan 150 kişilik medya mensubu daha sonra kentin tarihi mekanları ile kentin yeni yerleşim alanı olan Kayapınar Belediyesini ve ilçesini ziyaret ettikten sonra Sıra Gecesi katılacaklar.
 
Peygamber Kabirlerine Ziyaret
 
Etkinliğin ikinci gününde düzenlenecek olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı düzenlenecek. Toplantının ardından Eğil İlçesi'ne hareket edecek olan medya mensupları buradaki peygamber Kabirlerini ziyaret ettikten sonra Dicle Barajı göledinde tekne turuna katılacaklar.
 
Panele Önemli İsimler Katılacak
 
Aynı gün Liluz otelde düzenlenecek olan "Barış Sürecinde Medya'nın rolü ve medyanın dili" Panelii düzenlenecek. Panele, Al Jazeera Türk Haber Müdürü Hüseyin Yılmaz, Akademisyen – Gazeteci- Yazar Hüseyin Yayman, Gazete Haber Türk Genel Yönetmen Yardımcısı Doğan Satmış, Gazeteci - Yazar Milliyet Gazetesi Ombudsmanı Belma Akcura, Gazeteci – Yazar Muharrem Sarıkaya gibi ünlü isimler katılacak.
 
Güneydoğu'nun Oscarları
 
Aynı gün akşam saatlerinde Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti 29.Geleneksel "Yılın Başarılı Gazetecileri" Gala Gecesi düzenlenecek. 'Güneydoğu'nun Gazeteci Oscarları' denilebilen bu yarışmaya medyadan siyasete, bürokrasiden iş hayatına, belediyelerden STK'lara kadar birçok alanda kişi davet edildi.
 
Ödül Töreni
 
Yarışmanın, bölgede görev yapan gazetecilerin belirlenen dallarda çalışmalarını teşvik etmek ve başarılarını ödüllendirme amaçlanıyor. Bu yıl 13 Eylül 2014 Cumartesi günü gerçekleşecek olan "2013-2014 'Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Geleneksel Yılın Başarılı Gazetecileri Yarışması"nda toplam 11 dal ve jüri özel olmak üzere 12 ana dal içerisinde ödüller verilecek. Etkinliğin üçüncü gününde Mardin Valiliğini ziyaret edecek olan gazeteciler kentin tarihi mekanlarını ziyaret ettikten sonra Diyarbakır'a geri dönerek kentten ayrılacaklar.

HABERE YORUM KAT