1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır, barış gününde polise bombayla saldırdılar
Diyarbakır, barış gününde polise bombayla saldırdılar

Diyarbakır, barış gününde polise bombayla saldırdılar

İstasyon Meydanı'nda yapılan barış mitinginin ardından bir grup sloganlar atarak el yapımı bomba ve molotof kokteyli ile güvenlik güçlerine saldırdı.Kaynak: http://www.diyarinsesi.org/haber/baris-mitingi-sonrasi-istenmeyen-olaylar-meydana-geldi-43891.htm#

A+A-

Polis, Bağlar ilçesi Göçmenler Caddesi'nde 10 adet metal parçalarla güçlendirilmiş el yapımı bomba ele geçirdi. Diyarkakır'ın İstasyon Meydanı'nda dün akşam yapılan barış mitinginin dağılmasından sonra Bağlar'a yürüyen bir grup, Sento Caddesi üzerinde bulunan polis karakolu ile bu bölgede görev yapan polis memurlarına saldırdı.

PKK yandaşları, polise çok sayıda el yapımı bomba ile Molotof kokteyli attı. Polis, biber gazı ve tazyikli su sıkarak yüzü kapalı grubu dağıttı. Sento Caddesi'nde yaşanan bu olayın hemen ardından Bağlar ilçesi Dörtyol semtine çıkan Göçmenler Caddesi'ni trafiğe kapatan yaklaşık 50 kişilik grup, sloganlar attı. Bazı vatandaşların şikayeti üzerine gruba müdahale ederek yolu trafiğe açan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cadde üzerinde 10 tane el yapımı patlayıcı ile çok Molotof kokteylini ele geçirdi. Ele geçirilen el yapımı patlayıcıların tesirini artırmak amacıyla metal parçalarıyla desteklendiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT