1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'a nihayet resmen aday çıktı
Diyar'a nihayet resmen aday çıktı

Diyar'a nihayet resmen aday çıktı

Hafta sonu yapılacak olan kongrede kimsenin sahip çıkmadığı Diyarbakırspor'a, nihayet bir aday çıktı.

A+A-

Bu sezon BAL liglerinde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'a ne belediyelerden, ne valilikten, ne işadamlarından, ne de başka bir yerden destek çıkmayınca son bir umut olarak Şeyhmus Senyiğit aday oldu.

Hafta başından bu yana nabız yoklayan Şenyiğit, taraftarında desteğini arkasına alarak, bugün sitemiz aracılığı ile resmen başkanlığa aday olduğunu kamuoyu ile paylaştı. Bu akşam Diyarbakırspor Dernekler Birliği başkanı Ramazan Tugay ile görüşen Şeyhmus Şenyiğit, tüm desteğini alarak kongre salonuna gidecek.

TARAFTARIN İÇİNDEN GELİYOR

Görüşmeden sonra konuşan Tugay, "Bizim makam, mevki koltuk sevdamız olmadığını, Diyarbakırspor'un kapanmaması için çalmadık kapı bırakmadık. Bugün Sayın Vali Cahit Kıraç'ı da makamında ziyaret ettik. Sayın Kıraç'tan halen umutluyuz. Diyarbakırspor'un barış için önemli bir birleştirici unsur olduğunu anlattık. Sevgili dostumuz arkadaşımız Şeyhmus Şenyiğit Diyarbakırspor'un son umududur. Kendisine her türlü destek olacağımızı, nereye kadar götürebilirsek, ne kadar daha yaşatabiliriz. Nasıl çözüm yolu buluruz. Tüm konuları görüştük. Listesi hazır, biz yönetimdeymiş gibi hep yanlarında olacağız. Diyarbakır'ı bu konuda uykudan uyandırabilir, harekete geçirebilirsek, Diyarbakırsporumuz kurtulur. Çözüm olmazsa kulüp anahtarlarını kentin mülkü amirlerine, Belediyelerine teslim etsinler. Hafta sonu tüm delegelerimizi ve taraftarlarımızı kongreye bekliyoruz." dedi.

DESTEK OLURSA BAŞARIRIZ

Diyarbakırspor Başkanlığına aday olan Şeyhmus Şenyiğit, çok temiz, dürüst bir liste yaptığını belirterek, kimsenin kendisinden mucize beklememesini belirterek şunları söyledi: "Diyarbakırspor'a kimse sahip çıkmıyor. Ben çocukluğumdan beri bu renklere bu kulübe sevdalanmış bir şekilde büyüdüm. Bu kulübün bizim için anlamı çok büyük. Elimizden ne geliyorsa yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Fakat durumumuz belli, öyle milyon dolarlar harcayacak insanlar değiliz. Bu konuda kentin ileri gelenleri, siyasetçileri, belediyeleri, işadamları, odaları ile her yerle görüşeceğiz. Umut ediyoruz bir çözüm yolu bulur, Diyarbakırsporu yaşatırız. Fayda getiremediğimiz yerde çok fazla sürdürmektense bırakmanın en doğru yol olduğunu düşüne biriyiz. Kentin desteğini arkamıza alırsak bu işi başarırız, alamazsak, bizde maalesef bırakmak zorunda kalırız. "

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

2 Yorum