1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'a İsveç'ten talip var Kongre kararı alındı
Diyar'a İsveç'ten talip var Kongre kararı alındı

Diyar'a İsveç'ten talip var Kongre kararı alındı

Bu sezon amatör liglerde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'da aylar sonra kongre kararı alındı.

A+A-

Yeşil-Kırmızılı ekipte bu akşam yaşanan hareketli saatlerin ardından, Kayyum Başkanı Abdulkadir Duran ile Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay görüşmesinin ardından ilk karar çıktı.

Alınan karar gereği Diyarbakırspor, 06.07.2013 Cumartesi günü kongre kararı alındı. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 13.07.2013 Cumartesi günü çoğunluk aranmaksızın kongre yapılacak.

Yaklaşık son 1 yıldır, mahkeme tarafından atanan kayyumlar eliyle idare edilen Diyarbakırspor kongrede adayların olması halinde aylar sonra yönetime kavuşmuş olacak.

Duran'ın verdiği bilgilere göre İsveç'te yaşayan, hemşehrimiz olan bir işadamının adaylık durumunun kuvvetli olduğunu, şartları gözden geçirdiğini belirtti. Bu ihtimalin olmaması durumunda, Duran'ın kendisinin yönetime aday olacağını ve her şartta yönetimin oluşacağı belirtildi.

Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay'da, kongrenin mutlaka yapılmasını istediğini daha önce vurguladığını belirtti. Tugay, "Diyarbakırspor'u yaşatmak için gövdelerini ortaya koyduklarını belirterek, kapatılmasına asla izin vermeyeceğiz" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

1 Yorum