1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'a gelecek sezon için stad istiyorlar
Diyar'a gelecek sezon için stad istiyorlar

Diyar'a gelecek sezon için stad istiyorlar

Diyarbakır'da Atatürk stadının yerine yapılacak 33 kişi kapasiteli stadının 2 Temmuz 2016 'da bitirileceğine Diyarbakır'lılar inanmıyor.

A+A-
Yeni sezonda Yeni Diyarbakırspor'a  maçların oynayacağı bir stad gerektiğini belirtiyorlar Diyarbakır'lı futbol severler.
 
Yeşil – Kırmızılı taraftarlardan bir gurup adına bir açıklama yapan  Nejat Önal, kendimizi bildik bileli Atatürk stadına gelip Diyarbakırspor'u seyredip destekledik diyerek, “ Benim gibi tüm Diyarbakır'lılar bu tıkımın sevdalısı. İnşallah bu başarılı takımımızın yeni sezonad 2.lige çıkıp kentimizi temsil edeceğine inanıyoruz. Fakat ortada kafamızı karıştıran şeyler var.
 
Takımımız şu anda maçlarını Atatürk stadında oynuyor.TOKİ ayak oyunlarıyla lig bitiminde Atatürk stadının yıkımına başlayacakmış. Bizce bunu yapamaz, Çünki kent valimizde açıklama yapmıştı Atatürk stadının yerine yapılan 33 bin kişilik stadın 2016 yılının tamamlanacağına dair.Biz yeni stadın verilen tarihte bitirilemiyeceği kanaatindeyiz.
 
Ancak 600 ila 700 gün arasında bitirilebilir. Bu işler öyle kolay değil.Diyarbakırspor 2 lige çıkacak yetkileler ona yeni bir stad bulsunlar Atatürk stadını ne yaparlarsa yapsınlar. Bir çok yetkilide bizler gibi düşünüyor. Yeni stad bitirilsin ondan sonra Atatürk stadında yıkım başlatılsın. Doğrusuda budur, böylede olmalıdır ve öylede olacağına inanıyoruz.
 
Yeni stadın tebalası takıldı.Gördük biliyoruz. 50 Yıllık maziye sahip Atatürk stadının tribünlerinin tehlike arzetmesi gerekçesiyle ihalesi yapılan bir türlü hızlı adım atılmayan 33 bin kişilik stadın bilgilerini belirten tebalaasıldı. Ama biz bu duaya amin demiyoruz. Gelecek sezon lige yetişeceğinede inanmıyoruz. “ şeklinde konuştu.
 
 
Diyarinsesi.org/ Mustafa Göker

HABERE YORUM KAT