1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar'a Acil Takviye Lazım Son Gelişmeler
Diyar'a Acil Takviye Lazım Son Gelişmeler

Diyar'a Acil Takviye Lazım Son Gelişmeler

Yeni sezon hazırlıklarını Kocaeli Kartepe'de kamp çalışması yaparak sürdüren Diyarbakırspor'da ilk ciddi hazırlık maçı olan Bursaspor karşılaşmasında alınan 3-0'lık yenilgiden sonra harekete geçen teknik heyet, yönetimden en az 6 oyuncu takviyesi talebind

A+A-

Diyarbakırspor'da yönetim teknik heyetin raporu üzerine takıma takviye için çalışmalar yapıyor. Teknik heyet 4'ü direkt oynayacak 6 oyuncunun transferini isterken,Başkan Öktüren anlaşılan oyuncuların bonservis sorunlarını çözmek için Ankara'ya çıkarma yaptı.

 

BAZI MEVKİLERE ACİL İHTİYAÇ VAR

Yeni sezon hazırlıklarını Kocaeli Kartepe'de kamp çalışması yaparak sürdüren Diyarbakırspor'da ilk ciddi hazırlık maçı olan Bursaspor karşılaşmasında alınan 3-0'lık yenilgiden sonra harekete geçen teknik heyet, yönetimden en az 6 oyuncu takviyesi talebinde bulundu. Cornerspor ve İddaa'nın organize ettiği ilk turnuvada genç oyuncuları oynatan,önceki gün oynanan Bursaspor karşılaşmasında ise genelde as kadroyla sahaya çıkan Diyarbakırspor'da sonuç her ne kadar ölçü olarak kabul edilmese de eksikler gün yüzüne çıktı. Sağ kanat,orta saha ve forvette direkt oynayabilecek oyuncuların eksikliği göze çarparken,savunmada alternatif stoper,sol kanatta alternatif sol açık ve forvet ile orta sahada da alternatif oyuncu takviyesi şart.

Yönetimden söz konusu mevkilere takviye yapılmasını isteyen teknik heyet, yapılacak takviyeler ve hazır olmayan oyuncuların form grafiklerinin önümüzdeki maçlardan sonra yükselmesiyle ligin başlama tarihi olan 31 Ağustos tarihine kadar takımın iyi bir duruma geleceğini düşünüyor.

Bu arada halen kampta olan oyuncularla TFF nezninde geçerli sayılan resmi sözleşmelerin imzalanmaması ve bu oyuncuların peşinat ödemeleriyle ilgili sorunların hal edilmemesi "acaba ileride büyük bir sorun çıkabilir mi?" endişesini yaratıyor. Kulüp yönetiminin bu konuda dikkatli olması ve erken adımlar atması isteniyor.  

BAŞKAN ANKARA'DA BONSERVİS PAZARLIĞINDA

Teknik heyetin takviye talebi transfer konusunda çalışmalarını sürdüren yönetimin elini çabuk tutmasına neden oldu. Dün Ankara'ya giden Başkan Adnan Öktüren,Tarım ve Köy İşleri Bakanı Dr. Mehdi Eker ile yaptığı görüşmede kulübün mali durumunu ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verirken,anlaşılan ancak bonservis engeli olan oyuncuların durumuyla ilgili de çalışmalar yaptı. Güngören Belediyespor'dan Turan Kuş ve İzzet Yıldırım'ın bonservis sorunları önemli ölçüde çözüme kavuşturulurken,K.Erciyessporlu Emrah Bozkurt ,Boluspor'lu Erhan Yılmaz,halen kampta olan Eyüpspor'lu Fırat Çakmak ve E.Şekerspor'lu Ceyhun Yelkenci için de girişimler hızlandırıldı. Bakan Eker'in devreye girmesi nedeniyle G.Birliği'li Ümit Tütünci'nin transferinde ise sorun çıkmayacağı düşünülüyor.

Başkan Öktüren'in oyuncuların bonservislerini çözüp Bakan Eker'le beraber kampa giderek takıma moral vereceği,yarın ise Bank Asya 1.Lig kulüplerinin İstanbul'da Futbol Federasyonu seçimleriyle ilgili yapacağı toplantıya katılacağı öğrenildi.  

MAHMUT ACAR  TAMAM,EMRE BELİRSİZ

Eski sakatlıkları nüksettiği için tam teşekküllü sağlık kontrolü için İstanbul'a gönderilen Mahmut Acar ve Emre Aygün'ün raporları açıklandı. Sağ kanat oyuncusu Mahmut'un sakatlığının ciddi olmadığı ve önümüzdeki günlerde idmanlara başlayacağı ifade edilirken,geçen sezon Orduspor'da oynarken çapraz bağları kopan Emre'nin uzun süre sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Gelişmeler üzerine Mahmut'un sözleşmesini fesh etmekten vazgeçen Diyarbakırspor,Emre'ye ise yeni bir teklif sundu. 2 yıllık sözleşme imzalayan genç futbolcunun yönetimin 3 yıllık teklifini kabul edip iyileşene kadar para almamayı kabul etmesi halinde yeni sözleşme imzalanacak,aksi takdirde bu futbolcuyla yollar ayrılacak.

Bu arada Diyarbakırspor'un geçen sezon Eskişehirspor'da forma giyen Engin Öztonga,K.Erciyessporlu Evren Avşar,Galatasaray'ın genç oyuncuları Özgürcan Turan ve Uğur Demirok'la da ilgilendiği öğrenildi.

 Teknik heyetin takviye talebi transfer konusunda çalışmalarını sürdüren yönetimin elini çabuk tutmasına neden oldu. Dün Ankara'ya giden Başkan Adnan Öktüren,Tarım ve Köy İşleri Bakanı Dr. Mehdi Eker ile yaptığı görüşmede kulübün mali durumunu ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verirken,anlaşılan ancak bonservis engeli olan oyuncuların durumuyla ilgili de çalışmalar yaptı. Güngören Belediyespor'dan Turan Kuş ve İzzet Yıldırım'ın bonservis sorunları önemli ölçüde çözüme kavuşturulurken,Boluspor'lu Erhan Yılmaz,halen kampta olan Eyüpspor'lu Fırat Çakmak ve E.Şekerspor'lu Ceyhun Yelkenci için de girişimler hızlandırıldı. Bakan Eker'in devreye girmesi nedeniyle G.Birliği'li Ümit Tütünci'nin transferinde ise sorun çıkmayacağı düşünülüyor.

 Başkan Öktüren'in oyuncuların bonservislerini çözüp Bakan Eker'le beraber kampa giderek takıma moral vereceği,yarın ise Bank Asya 1.Lig kulüplerinin İstanbul'da Futbol Federasyonu seçimleriyle ilgili yapacağı toplantıya katılacağı öğrenildi.

SAĞ,ORTA VE FORVET VAHİM

 Yeni sezon hazırlıklarını Kocaeli Kartepe'de kamp çalışması yaparak sürdüren Diyarbakırspor'da ilk ciddi hazırlık maçı olan Bursaspor karşılaşmasında alınan 3-0'lık yenilgiden sonra harekete geçen teknik heyet, yönetimden en az 6 oyuncu takviyesi talebinde bulundu. Cornerspor ve İddaa'nın organize ettiği ilk turnuvada genç oyuncuları oynatan,önceki gün oynanan Bursaspor karşılaşmasında ise genelde as kadroyla sahaya çıkan Diyarbakırspor'da sonuç her ne kadar ölçü olarak kabul edilmese de eksikler gün yüzünü çıktı. Sağ kanat,orta saha ve forvette direkt oynayabilecek oyuncuların eksikliği göze çarparken,savunmada alternatif stoper,sol kanatta alternatif sol açık ve forvet ile orta sahada da alternatif oyuncu takviyesi şart.

 Yönetimden söz konusu mevkilere takviye yapılmasını isteyen teknik heyet, yapılacak takviyeler ve hazır olmayan oyuncuların form grafiklerinin önümüzdeki maçlardan sonra yükselmesiyle ligin başlama tarihi olan 31 Ağustos tarihine kadar takımın iyi bir duruma geleceğini düşünüyor.

Bu arada halen kampta olan oyuncularla TFF nezninde geçerli sayılan resmi sözleşmelerin imzalanmaması ve bu oyuncuların peşinat ödemeleriyle ilgili sorunların hal edilmemesi "acaba ileride büyük bir sorun çıkabilir mi?" endişesini yaratıyor. Kulüp yönetiminin bu konuda dikkatli olması ve erken adımlar atması isteniyor.(www.diyarbakirsoz.com)