1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar, taraftarına teşekkür etti
Diyar, taraftarına teşekkür etti

Diyar, taraftarına teşekkür etti

Spor Toto 3. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor, sezon boyunca takımı iç saha ve deplasman maçlarında destekleyen taraftarlara teşekkür etti.

A+A-
Yeni Diyarbakırspor olan adını değiştiren, amatör lige kadar düşerek kapanan efsane Diyarbakırspor'un misyonunu üstlenen ve 3. Lig'deki ilk sezonunda şampiyonluğu hem lig maratonunda hem de Play-off'ta kılpayı kaçıran Diyarbakırspor'un tek tesellisi sezon boyuna takıma destek veren taraftarlar oldu. Atatürk Stadı'ndaki maçlarını ortalama 10 bin taraftar desteğiyle oynayan, Konya'daki Play-off maçlarında ise 5 bine yakın taraftarla gövde gösterisi yapan Diyarbakırspor, kentte yeniden Diyarbakırspor heyecanı oluşturdu.
 
“ŞAMPİYON OLAMADIĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZ”
Kulüp tarafından yapılan açıklamada, sezon boyunca takıma destek veren taraftarlara teşekkür edildi. Diyarbakırspor'un Diyarbakır ve bölgenin en önemli markası olduğu vurgulanan açıklamada, “Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig'de şampiyon olarak yükseldiğimiz 3. Lig'de şampiyon olarak 2. Lig'e çıkmak en büyük dileğimizdi. Bu hedef için maddi ve manevi olarak ne gerekiyorsa yaptık. Başkanımız Feyzi İlhanlı tek başına olmasına rağmen, hiçbir kurum, belediye ve devlet desteği olmadığı halde kulübümüzü maddi anlamda kimseye muhtaç etmedi. Bu durum halkımızın büyük takdirini topladı. Şampiyonluk sözümüzü yerine getiremeyerek üzdüğümüz halkımızdan özür dileyerek yeni sezonda daha güçlü bir Diyarbakırspor sözü veriyoruz. Geçen sezon yapılan hatalardan ve eksiklerden gerekli dersleri çıkararak daha iyisini başarmak için çaba göstereceğimizden halkımızın endişesi olmasın. Geçen sezonu 2. Lig'e çıkamadığımız için kayıp ancak taraftar açısından da kazanç sezonu kabul ediyoruz. Taraftarlarımızın iç saha ve deplasmanda verdiği destek takdire şayan olmuştur. Başta Azrailler Grubu olmak üzere kar kış, mesafe tanımadan her türlü zorluğa göğüs gererek takımımıza destek veren yiğit ve efsane Diyarbakırspor taraftarına minnettarız” denildi.

HABERE YORUM KAT