1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar-Sakarya dostluğunda yeni hamle
Diyar-Sakarya dostluğunda yeni hamle

Diyar-Sakarya dostluğunda yeni hamle

Diyarbakırspor ile Sakaryaspor arasında Sakarya’lı olan merhum Ali Gaffar Okkan’dan dolayı yıllar önce başlayan sıcak ilişki ve dostluk bağları giderek güçleniyor.

A+A-

Bu sezonun ilk yarısında Sakarya’da oynanan Sakaryaspor-Diyarbekirspor maçı için Diyarbekirspor’a taraftar yasağı konulmuş ve bu yasak Sakaryaspor’lu taraftarların devreye girerek mülki amirlerle yaptığı görüşmeler sonunda kaldırılmıştı.

Sakarya’ya gelen Diyarbekirspor’lu taraftarlar,ev sahibi takımın taraftarları tarafından misafir edilmiş,iki takımın taraftarları birlikte Hendek ilçesinde bulunan Ali Gaffar Okkan’ın mezarını ziyaret etmiş ve stada da kol kola gelmişlerdi. Centilmenlik gösterileri altında oynanan maçın ardında Sakaryalılar,Diyarbakırlı misafirlerini yolculayarak uğurlamıştı.


SAKARYA TARAFTARI D.BAKIR’DA AĞIRLANACAK


Şimdi aynı jesti Diyarbakırlılar yapmaya hazırlanıyor. Diyarbakırspor’lu taraftar grubu Azrailler,Sakaryaspor’lu taraftarlarla irtibata geçerek onları Cumartesi günkü Diyarbekirspor-Sakaryaspor maçına davet etti. İki otobüsle Diyarbakır’a gelecek olan Sakaryaspor’lu taraftarlar,en iyi şekilde misafir edilecek. Sakaryaspor’lu taraftarlara Atatürk Stadı’nda yer ayıran Diyarbekirspor yönetimi,konuk kafileyi kamp yapacağı otelde ziyaret edecek. Maç öncesinde iki takım taraftarları arasında statta karşılıklı dostluk gösterileri yapılması için çalışmalar yapılıyor. Ülkenin zor ve gerilimli bir dönemden geçtiği bu günlerde Doğu-Batı dayanışması ve kardeşlik bağları adına Diyarbakırspor-Sakaryaspor dayanışması örnek gösteriliyor.

 

HABERE YORUM KAT