1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar Özyazanlar'a ağlıyor
Diyar Özyazanlar'a ağlıyor

Diyar Özyazanlar'a ağlıyor

Spor Toto 2'nci Lig Beyaz Grup'ta Alpedo Kahramanmaraşspor ile karşılaştıkları müsabakanın 70'inci dakikasında rahatsızlanan Bandırmaspor'un teknik direktörü Turhan Özyazanlar’ın , ameliyata alındığı hastanede hayatını kaybetmesi 2.5 yıl örev yaptığı Diya

A+A-

Amedspor ve Diyarbekirspor başta olmak üzere spor adamları ve sporseverler üzüntülerini paylaştı.

 

Olayı yaşayan antrenörler Erdal Elgörmüş ve Ramazan Erin,5 yıl mesai yaptıkları 60 yaşındaki spor adamı için gözyaşı döktü.

 

Özyazanlar,Amedspor’u 2012-2013 sezonunda 3.Lig’de şampiyon yaparak 2.Lig’e çıkarırken, 2011-2012’de 3.Lig’de ve 2013-2014’te de 2.Lig’de Play-Off’a taşıdı.

METİN KILAVUZ’DAN DUYGU DOLU YAZI


Özyazanlar’la birlikte çalışan dönemin Amedspor yöneticileri de ölümünden duydukları derin acıyı paylaştı. Özyazanlar’la 2.5 sezon çalışan Amedspor Eski Başkanı Metin Kılavuz, sosyal medyada ‘Güzel İnsan Turhan Özyazanlar’  isimli yazıyı kaleme alarak duygularını paylaştı.


Kılavuz,”Her ölüm gibi erken ve habersiz gitti.Yaşam gülüşünüz.İki dönem futbol A takımımızda teknik adam göreviniz ile sizinle çalışma onur ve şerefine nail oldum.Tıpkı yakın dostunuz Metin Kurt gibi erken oldu ayrılışınız.

 

ikiniz,ülkemiz de futbol nasıl olmalı sorusuna hem yaşam duruşunuzla hemde pratiğinizle örnek sahibi oldunuz.Milliyetçilik tohumlarının atıldığı ve yeşertildiği stadlarda barışı ve halklarının kardeşliğini savunan beyaz güvencinlerin kanat çırpışıydınız.

 

‘FUTBOLUN DON KİŞOTU’YDU’


Futbolcular sizin yanınızda metalaşmış kişiliklerinden arınmış, futbol emekçileriydiler.Futbol borsada değil arsada güzeldir sözünün sahibiydiniz.

 

Stadları arena sporcuları gladyatör gören Kapitalist modernite değirmenine karşı Don Kişot'tunuz. Değerli insan, kadim şehir Diyarbakır alt ligleri hak etmiyor diye alın terinizi bu kadim şehrin şampiyonluk ve play off sürecine katık ettiniz.

 

Değerli hocam sizinle çalışma şerefine ve onuruna layık oldum.Size kendi ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın, şampiyonluk hediye ettiğiniz şehrimin hakkı binlerce kez helal olsun.Ayrılığı yüreğimde derin iz bırakan ve hayatımda hep güzel anısı taze kalacak Turhan hoca sende hakkını bizlere helal et.Değerli eşiniz ve kızınıza sabırlar diliyorum.

 

Acılarını yüreğimle paylaşıyorum.Allah yar ve yardımcınız olsun.Yolunuz aydınlık ve açık olsun.Rahmetler içinde uyuyunuz.” İfadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler