1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar Mardin Karşısında..... Son Haberler
Diyar Mardin Karşısında..... Son Haberler

Diyar Mardin Karşısında..... Son Haberler

Diyarbakırspor da son gelişmeler, son bilgiler.

A+A-

Diyarbakır'ın hedefi Coşkun BirdalTransfer çalışmalarını sürdüren Diyarbakırspor, Eskişehirspor'dan golcü futbolcu Coşkun Birdal'ı gündemine aldı.Tecrübeli golcü Coşkun Birdal, Yeşil-kırmızılı yöneticilerin daveti üzerine Diyarbakır'a geldi. Kulüp Başkanı Adnan Öktüren, Coşkun Birdal'ı renklerine bağlamak istediklerini belirterek, "Coşkun Birdal ile görüşmelere başladık. Şu anda kendisi bizim misafirimiz. Coşkun Birdal'ı renklerimize bağlamak istiyoruz. Kendisini ikna etmeye çalışacağız. Eğer anlaşırsak kendisiyle birkaç gün içerisinde sözleşme imzalayacağız" dedi.Başkan Öktüren, yönetim olarak Diyarbakırspor'un başarısı için özveriyle çalıştıklarını belirterek, kurdukları kadronun takımı Süper Lig'e taşıyacağına inandığını sözlerine ekledi.

BUGÜN YAPILACAK OLAN MARDİNSPOR SEZON AÇILIŞ MAÇI ÜCRETSİZ

Diyarbakırspor Kulüp Basın Sözcüsü Ömer Serdar Çimen, Mardinspor ile yapacakları açılış maçının bedava olduğunu müjdeleyerek,"Taraftarlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Bu maç taraftarlarımızın takımlarını tanımaları açısından da önemlidir. Gelsinler hem takımlarını desteklesinler ve hem de futbolcularını tanısınlar. Bu maç neticede bir dostlum maçıdır ama bizler, bu maçta takımımızın gücünü ortaya koyacağız. Bir nevi Orduspor maçının bir provası olacak" dedi.

AYTAÇ AK;Bize güvenenleri mahçup etmeyeceğiz"Diyarbakırspor'un yeni transferlerinden Aytaç Ak, kendilerine güvenenleri mahcup etmeyeceklerini söyledi.Diyarbakırspor'un Sivasspor'dan renklerine bağladığı Aytaç Ak, sezon sonunda Süper Lig'e çıkacaklarına inandığını belirterek "Yeni transferler olarak takıma uyum sağladık, lige hazırız. Hepimiz bir an önce ligin başlamasını istiyoruz. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. Yeşil kırmızılı formanın hakkını fazlasıyla vereceğiz. Sezon sonunda Süper Lig'e çıkan takımlardan biri olacağımıza inanıyoruz. Taraftarlarımızla birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum" dedi.

FUTBOLCULAR SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLERYeni sezon hazırlıklarını sürdüren Diyarbakırspor'da teknik heyet ve futbolcular, sezon öncesinde sağlık kontrolünden geçti.Hafta sonu başlayacak lig öncesinde Yeşil-kırmızılı futbolcuların tümü bugün Dicle Üniversitesi'nde sağlık kontrolünden geçti. Sabahın erken saatlerinde sağlık taramasına giden futbolcuların filmleri çekildikten sonra kan testleri yapıldı.Teknik Direktör Coşkun Demirbakan, futbolcuları Kocaeli'de sağlık taramasından geçiremediklerini ifade ederek, "Yeni sezon öncesi bir dizi sağlık kontrolünden geçtik. Bugün itibari ile hazırlıklarımıza başladık. Cumartesi günü sahamızda Orduspor ile karşılaşacağız. Bu maç ile birlikte taraftarlarımız ile buluşacağız" dedi.Takım kaptanı Hüseyin Kartal ise başarılı bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, "Cumartesi günü sahamızda oynayacağımız maç, ligdeki ilk karşılaşmamız olacak. Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Taraftarlarımızı Orduspor maçında yanımızda görmek istiyoruz" diye konuştu

DİYARBAKIRSPORLU FUTBOLCULARA, DİCLE ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİK DESTEK VERECEK

Bank Asya 1. Lig takımlarından Diyarbakırsporlu futbolculara, Dicle Üniversitesi'nce (DÜ) psikolojik destek verileceği bildirildi.     DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakırsporlu futbolcuların üniversitede rutin sağlık kontrollerinin yapıldığını, futbolculara ayrıca psikolojik destek verileceğini belirtti.     En büyük sivil toplum kuruluşu olan Diyarbakırspor'un gelişmesi için üniversite olarak ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını ifade eden Sır, şöyle konuştu:     ''Sporcular tam kontrolden geçecekler. Ancak bu, işin sadece bedensel yönü. İşin bir de ruhsal yönü var. Futbolcuların ruhsal bakımdan da değerlendirilmesi için bir ekip kurularak, taranmasında fayda vardır. Çünkü futbolcular çok yoğun stres altında çalışıyorlar, ciddi sıkıntıları oluyor. Kendilerinden beklenti çok yüksek olabiliyor. Amacımız