1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar kurtarılacak mı?
Diyar kurtarılacak mı?

Diyar kurtarılacak mı?

Spora yakınlığı ile bilinen ve Diyarbakır'a atandıktan sonra ilgilendiği konuların başında Diyarbakırspor gelen Vali Cahit Kıraç'ın kulübün kurtuluşu ile ilgili çalışma yaptığı iddia ediliyor.

A+A-

Kıraç'ın Diyarbakırspor'un imha edildiği son 4 yılda yaşananlarla ilgili basında yer alan haber ve yorumları derlemesi, “Vali bey Diyarbakır'ın markasını kurtarmak mı istiyor?” yorumlarına neden oldu.

İMRA SÜRECİYLE İLGİLİ YAYINLAR

Görev yaptığı yerlerde spora ve kent takımlarına olan desteği ve yakın ilgisi ile dikkat çeken, Diyarbakır'da göreve başladıktan sonra da Diyarbakırspor'un içine düştüğü durumu irdelemeye ve araştırmaya başlayan, bu amaçla bir çok spor adamı ile görüşme yapan Vali Cahit Kıraç'ın kulübün kurtuluşu ile ilgili çalışma yapması heyecan yarattı. Diyarbakırspor'un Süper Lig'den amatör lige kadar düştüğü ve 'imha süreci' olarak değerlendirilen son 4 yılda yaşananlarla ilgili basında yer alan haber ve yorumların derlenmesi için ilgili birimlere talimat veren Vali Kıraç'ın bu tutumu da 'kulübün kurtulması için çalışma yapıyor' yorumlarının yapılmasına neden oldu.

TARAFTARLAR UMUTLANDI

Göreve başladıktan sonra 'Şu an için herkesi dinliyorum ve bilgi topluyorum. Bu kentin kalkınması için sporda bir markaya ihtiyaç var' diyen Vali Kıraç'ın arayışlarda bulunması taraftarlarda da umut yarattı. Taraftarlar, Vali Kıraç'ın kulübün kurtuluşu için bir kıvılcım yakması halinde bunun büyüyerek olumlu sonuçlar vereceğini düşünüyor.

HABERE YORUM KAT