1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar ihraç oluyor
Diyar ihraç oluyor

Diyar ihraç oluyor

Diyarbkırspor, bugün oynanacak Kocaelispor maçı için Kocaeli'ne gitmedi. Daha önce Maltepe maçına da çıkmadığı için 45 yıllık tarihinde ilk kez ligden ihraç edilecek.

A+A-

SON ANDA GİTMEKTEN VAZGEÇİLDİ

Diyarbakırspor'da dün akşam önemli bir gelişme yaşandı. Tarihinde ilk kez amatör lige düşen Diyarbakırspor, bugün oynanması gereken Kocaelispor maçına çıkamıyor. Uçak bileti için para bulamadığından dolayı iş adamı Aziz Özkılıç'ın verdiği 5 bin TL ile kara yolu ile maça gitmeye karar veren kafile,kalacak otel için de valilikten destek istedi. Valilik,Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile görüşerek otel sorununu çözdü. Ancak Diyarbakırspor'lu yetkililer, yol ve yemek için de para gerektiğini ifade ettiler. Bunun için gerekli olan para temin edilemeyince kafile yola çıkmadı.

'GİTSEYDİK YOLDA REHİN KALIRDIK'

Takımın çalıştırıcısı Aytekin Yıldırım,”Bu şartlarda gitseydik yolda rehin kalırdık. Uçak yerine toplamda 3 bin kilometreyi yani 40 saati karayolu ile gidip gelmeye bile razı olduk ama elimizdeki para yetmedi. Elimizden gelen bir şey yok. İş adamı Aziz Özkılıç'ın verdiği parayı da futbolculara dağıttık. Kurallara göre 2 maç sahaya çıkmayan takım ihraç oluyor. Diyarbakırspor bu eylemi ikinci kez yaptığı için ihraç olacak.” dedi.

'NEDEN GİTMEDİLER,ANLAYAMADIM'

Diyarbakısöz haber müdürü Saffet Azbay'a konuşan Vali Mustafa Toprak ise takımın maça çıkması için elinden geleni yaptığını ve kafilenin gitmemesine üzüldüğünü söyledi. Toprak,”Daha önceki bazı deplasmanlar için de girişimlerde bulunmuştuk. Bu deplasman için de destek istediler. Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ni arayarak otel temin ettik. Yol parası için de zaten bir iş adamımız para vermiş. Neden gitmediklerini bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT