1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar atılıyor, Büyükşehir yerleşiyor
Diyar atılıyor, Büyükşehir yerleşiyor

Diyar atılıyor, Büyükşehir yerleşiyor

45 Yıl aradan sonra amatör kümeye düşen Diyarbakırspor adım adım yok olmanın eşiğine geldi.

A+A-

Yıllar önce Turgut Atalay'ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde Kulübe tahsis edilen Kulüp binasının boşaltılarak belediyeye teslim edilmesi isteniyor. 22 yıldır Diyarbakırspor tarafından kullanılan tesisin geri verilmesinde ısrar edilmesi halinde belediyenin ikinci bir yazı yazdıktan sonra zorla boşaltma yoluna gideceği öğrenildi.
Belediyenin daha önce kulübe gönderdiği ihtarnemenin süresi doldu. Mahkemenin kayyum olarak atadığı Abdülkadir Duran, Ali Gaffar Okkan Tesisleri'nin boşaltılmasına ilişkin kararı yargıya taşıyacaklarını söyledi.

DURAN DİRENİYOR
1991 yılında dönemin Belediye Başkanı Turgut Atalat tarafından Diyarbakırspor'un kullanımına sunulan kulüp binasının, boşaltılmasını isyteyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesin'nin bu kararına karşı kayyum Başkanı Abdülkadir Duran,Diyarbakırspor yaşadığı sürece bu tesisi geri almaya kimsenin hakkı olmadığını söyledi. Duran,”Büyükşehir Belediyesi de Diyarbakırspor da bu kentin kurumlarıdır. Kimsenin bu iki kurumu karşı karşıya getirmeye hakkı yoktur. Bu tesisin kullanım hakkı Diyarbakırspor'undur.

HABERE YORUM KAT