1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyar 34 kişiyle Budakın yönetiminde kampta
Diyar 34 kişiyle Budakın yönetiminde kampta

Diyar 34 kişiyle Budakın yönetiminde kampta

Teknik direktörlük için Bahattin Güneş'in ismi ön plana çıkarken,yeni hocanın en geç bu akşama kadar netlik kazanacağı ifade edildi. 20'si alt yapıdaki gençler ve denemelerde beğenilen oyuncular olmak üzere kamp 34 futbolcu ile başlayacak.

A+A-

Teknik direktörlük için Bahattin Güneş'in ismi ön plana çıkarken,yeni hocanın en geç bu akşama kadar netlik kazanacağı ifade edildi. 20'si alt yapıdaki gençler ve denemelerde beğenilen oyuncular olmak üzere kamp 34 futbolcu ile başlayacak.

BUDAKIN BAŞLAYACAK,YENİ HOCA GELECEK

Diyarbakırspor, rakiplerine oranla bir hafta on gün geç başladığı kamp çalışmaları için startı  veriyor. İki hafta sürecek ilk etap Kocaeli Kartepe'de yapılırken,ikinci etabın nerede yapılacağına daha sonra karar verilecek. Teknik direktör sorunu henüz çözümlenmediği için kamp çalışmaları antrenör Mehmet Budakın'ın nezaretinde başlayacak. Teknik direktör arayışları tüm hızıyla sürerken,yeni hocayı belirleme konusunda yetkili olan Başkan Adnan Öktüren'in en geç bu akşama kadar anlaşılan teknik direktörü açıklaması bekleniyor. Kesin anlaşmaya varıldıktan sonra yeni teknik direktör direkt kampa katılarak takımın başına geçecek.

Teknik direktörlük için bir çok teknik adamın ismi geçerken,en büyük adayın Bahattin Güneş olduğu vurgulandı. Ekrem Al,Coşkun Demirbakan gibi teknik adamlardan birinin göreve getirilmesi ve ekibinde Budakın'la beraber bazı yerli antrenörlerin görevlendirilmesi de konuşuluyor.

GENÇ FUTBOLCULAR AĞIRLIKTA OLACAK

Kamp çalışmaları 34 futbolcuyla başlayacak. İç transferde sözleşmeleri devam eden Atilla Koca,Harun Avgın,Veysi Opuz,Erhan Ölker,Barış Ataş,Melik Balkaş,Murat Kayalı,Ercan Çapar,Ersin Veli,Ufuk Bayraktar,sözleşme yenileyen Ercan Agaçe,Hüseyin Kartal ve yeniden anlaşılan Çağatay Tekin,dış transferde sözleşme imzalanan Mahmut Acar,Yertek E.Başaran,Emre Aygün,Mutlu Kızıltan,Mithat Yaşar,her konuda anlaşmaya varılan Mahmut Hanefi Erdoğdu,Fırat Çakmak  ve Musa Kuş,Şırnakspor'dan gelen Uğur Öztürk,dün profesyonel sözleşme imzalanan Süper Genç Takım oyuncuları Hasan İnci,Hasan Takıl,Seyfettin Ural,Metin Akcan,Fırat Gelişen,Ahmet Aras,Hikmet Arslan,Emin Aba ve Recep Budakın ile denemelerde beğenilen Fırat Dengiz ve Barış Üşen kampa katılacak. Sözleşmesi devam ettiği halde kulüp bulması istenen kaleci Özcan Turan ise kamp kadrosuna dahil edilmedi.

SİNAN TURAN'DA KADER GÜNÜ

Sinan Turan'ın geleceğiyle ilgili tarihi karar bugün verilecek. Geçen sezon Eskişehirspor'la oynanan Play-Off maçından sonra yapılan doping kontrollerinde "doping içeren ilaç " kullandığı gerekçesiyle 2 yıl sahalardan men cezası alan milli futbolcuyla ilgili Tahkim Kurulu'nun bugün vereceği karar büyük önem taşıyor. Diyarbakırspor kulübü ve futbolcu Sinan'ın itirazını bugün görüşecek olan Tahkim Kurulu,iki tarafı da duruşmalı şekilde dinleyecek. Kurul,itirazları haklı görürse cezayı 1 yıl veya 6 aya indirecek,aksi takdirde ceza onanmış olup Sinan Turan tam 2 yıl futbol oynamayacak. Kritik duruşma saat 17.30'da başlayacak.