1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyanet işleri başkanlığına DTSO'dan yemek
Diyanet işleri başkanlığına DTSO'dan yemek

Diyanet işleri başkanlığına DTSO'dan yemek

Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde Diyarbakır'da bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri ve bölge din adamları için düzenlenen öğle yemeği etkinliği DTSO evsahipliğinde gerçekleştirildi.

A+A-

DTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri ile birlikte konuklarını ağırlayan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can, gelişmekte olan süreç ve son dönemde Dicle Ünversitesi'nde gelişen çatışmalar hakkında konuklarıyla sohbet etti.

DTSO'nun, ev sahipliği yaptığı yemeğe Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Diyarbakır İl Müftüsü Nimetullah Erdoğmuş, Diyarbakır Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Eski Devlet Bakanı M. Salim Ensarioğlu, Eski AKP Diyarbakır Milletvekili ve Doğu Anadolu Akil İnsanlar Heyeti Üyesi Abdurrahman Kurt, DTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Diyarbakır'lı işadamı ve politikacılar katıldılar.

Yemek sonrası ayrılmadan Diyanet İşleri Başkanı ve Dicle Üniversitesi Rektörü ile kısa bir sohbet gerçekleştiren DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Can, Başkan Mehmet Görmez 'ın stadyum etkinliğinde akşam yapacağı konuşmada, Dicle Üniversitesi'ndeki olayların yatışması için sağduyu çağrısı yapmasının süreç için faydalı olacağını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT