1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyaliz hastalarından diyaliz ünitesi isteği
Diyaliz hastalarından diyaliz ünitesi isteği

Diyaliz hastalarından diyaliz ünitesi isteği

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çermik ve Çüngüş ilçelerindeki diyaliz hastaları, Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesi açılmasını istedi.

A+A-

Çermik Saray Mahallesi'nde ikamet eden 42 yaşındaki 1 çocuk annesi Gülizar Köçer, eşinden ayrıldığını ve her iki böbreğinin de çalışmadığını belirterek, haftada 3 gün kendi imkanlarıyla Ergani'ye giderek, Ergani Devlet Hastanesi'nde diyalize girdiğini, bunun da ekonomik yönden kendisini mağdur ettiğini söyledi. İlçe genelinde 12 diyaliz hastası olduğunu belirten Köçer, Çüngüş'te de 4 diyaliz hastasının olduğunu ve bu hastaların mağduriyetlerinin giderilmesi için Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesi kurulmasını istediklerini dile getirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz ise, Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diyaliz ünitesi kurulması yönünde çalışma başlattıklarını belirterek, Çermik Devlet Hastanesi bahçesinde prefabrik diyaliz merkezi kurulması yönünde girişimlerin başlatıldığını söyledi. Çermik genelinde 12 diyaliz hastasının olduğunu anımsatan Batmaz, maddi durumu zayıf olan diyaliz hastalarına vakıf tarafından yardım edildiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT